Poznáme súperov našich hokejistov v príprave na MS! Bratské derby, nováčik a generálka pred šampionátom ako bič...

NETKY.SK • 18 Február 2024, 18:17 • 2 min
Poznáme súperov našich hokejistov v príprave na MS! Bratské derby, nováčik a generálka pred šampionátom ako bič...

Slovenská hokejová reprezentácia odohrá v rámci finálnej prípravy na IIHF Majstrovstvá sveta 2024 v Česku (10. – 26. mája 2024) osem zápasov, z toho až šesť na domácich klziskách.

slovakia

left justify in out

Veľkolepým vyvrcholením prípravy bude generálka na svetový šampionát, ktorú zverenci trénera Craiga Ramsayho odohrajú 7. mája proti nabitej zostave Spojených štátov amerických.

Slovenskí hokejisti odštartujú prípravu náročným dvojzápasom Kaufland Challenge proti Švajčiarsku (11. a 12. apríla). Následne odcestujú do Nemecka, kde si v mestách Kaufbeuren (18. apríla) a Augsburg (20. apríla) zmerajú sily s úradujúcimi striebornými medailistami z majstrovstiev sveta. Zvyšné štyri zápasy odohrajú už len na domácich klziskách, a to proti Českej republike (26. a 27. apríla), proti nováčikovi elitnej kategórie MS Poľsku (3. mája) a proti spomínaným Spojeným štátom americkým (7. mája).

„Sme radi, že sa nám podarilo dohodnúť kvalitných súperov, ktorí nás dostatočne preveria pred svetovým šampionátom. Švajčiari a Nemci sú už tradičnými účastníkmi medailových bojov, Česi sú náročným súperom v akejkoľvek zostave. V poslednom prípravnom zápase, tri dni pred samotnými majstrovstvami sveta, nastúpime my aj USA v najsilnejšej možnej zostave proti sebe a bude to nielen kvalitná previerka, ale aj skvelé hokejové divadlo pre slovenských fanúšikov,“ zhodnotil našich súperov generálny manažér slovenskej reprezentácie a prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Dejiská jednotlivých domácich zápasov sú zatiaľ v štádiu riešenia. Slovenský zväz ľadového hokeja bude o nich a o spustení predaja vstupeniek informovať v dohľadnej dobe. 

„Sme v rokovaní s jednotlivými zimnými štadiónmi a ich správcami. Prihliadať musíme, samozrejme, aj na play off Tipos Extraligy. Našim cieľom je však opäť dostať reprezentačný hokej do viacerých kútov Slovenska,“ povedal Miroslav Šatan. 

Všetky zápasy našej reprezentácie budú môcť fanúšikovia sledovať aj na stanici JOJ Šport. 

Program slovenskej reprezentácie v príprave na MS:
Slovensko – Švajčiarsko (11. apríla)
Slovensko – Švajčiarsko (12. apríla)
Nemecko – Slovensko (18. apríla, 19:30) – Kaufbeuren
Nemecko – Slovensko (20. apríla, 17:00) – Augsburg
Slovensko – Česká rep. (26. apríla)
Slovensko – Česká rep. (27. apríla)
Slovensko – Poľsko (3. mája)
Slovensko – USA (7. mája)twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Rastislav Čižmár
Zdroj: SZĽH, foto ilustračné (www.hockeyslovakia.sk)
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies