Práve teraz

Článok

Marpo singlom Welcome to Nashville oznamuje nový album. Spolupracoval na ňom s hviezdnymi menami americkej hudebnej scény

 • 14.06
 • 17:40

Marpo do sveta posiela singel Welcome to Nashville, ktorý dáva možnosť sympaticky a možno aj prekvapivo si spomenúť na zvuk veľkých rockových kapiel, a púta na v poradí už deviaty album. Na to sa jeho priaznivci môžu tešiť už v druhej polovici júla. Ako napovedá názov tracku, nová štúdiovka vznikala v kolíske country, americkom meste Nashville, a ponesie príznačný názov Cowboys & Dreamers. Jej krst potom prebehne 17. augusta v Ledárňach Braník. Welcome to Nashville dostalo aj vizuálnu podobu, videoklip bude na pozeranie už dnes večer na YouTube.

Článok

Do kín prišla Povaha lásky, inteligentný film o najvzácnejšom cite

 • 14.06
 • 16:25

Stalo sa vám už niekedy, že ste sa vášnivo zamilovali do kohosi iného, než do vlastného partnera? Presne s tým sa musí vysporiadať hlavná hrdinka filmu Povaha lásky, ktorý práve teraz prišiel do slovenských kín. Ak cez víkend zájdete do toho vášho, užijete si inteligentnú romantickú drámu s prvkami komédie, ktorá vás zahreje, pobaví, ale aj podnieti k zamysleniu.

Článok

Odkryté tajomstvá dejín: Navštívte Deň otvorených dverí v Slovenskom národnom archíve

 • 13.06
 • 18:45

BRATISLAVA - Slovenský národný archív v pôsobnosti rezortu vnútra, najväčší a najvýznamnejší verejný archív na Slovensku, pripravil pre školy a verejnosť Deň otvorených dverí v Slovenskom národnom archíve, ktorý sa uskutoční 14. a 15. júna 2024.

Článok

Historické skvosty Gemera sa rozozvučia renesančnou hudbou už túto sobotu

 • 13.06
 • 18:15

BANSKÁ BYSTRICA - Medzinárodný organový festival Vivat vox organi z Banskej Bystrice vyráža na cesty. So svojim programom zavíta už túto sobotu do Jelšavy a Rimavského Brezova, aby sem na Župné koncerty priniesol to najlepšie zo starej hudby.

Článok

REPORTÁŽ: Prešovčanka Katka Knechtová má nový filmový song Život nás má rád, v rozhovore pre Netky dokonca „hutorila“ šarišsky!

 • 13.06
 • 14:30

Speváčka a skladateľka Katarína Knechtová pochádza z Prešova a má rada život! Dokazuje to aj novinkou Život nás má rád, ktorá je ústrednou piesňou komédie z východného Slovenska s názvom Kavej. Pozrite si exkluzívny rozhovor pre Netky, v ktorom Katka prezradila, čo má spoločné s herečkami Janou Kovalčikovou a Annou Jakab Rakovskou, aj či vie „hutoriť“ šarišským nárečím. Okrem toho sa dozviete, prečo sa rozhodla vydať sa na púť do Santiago de Compostela a na Barborskú cestu po Slovensku!

Článok

Unikátnu hrobku kniežaťa z Popradu si prezrelo už takmer 10-tisíc návštevníkov

 • 12.06
 • 11:47

POPRAD - Unikátnu hrobku kniežaťa z Popradu si v Podtatranskom múzeu od mája 2023 pozrelo už takmer 10-tisíc návštevníkov. Expozícia prilákala najväčší počet turistov cez minuloročnú sezónu. No čísla návštevnosti stúpajú aj pred tohtoročným letom.

Článok

Fond na podporu umenia bude od augusta fungovať podľa nových pravidiel

 • 12.06
 • 10:13

BRATISLAVA - Fond na podporu umenia bude od 1. augusta fungovať podľa nových pravidiel. Posudky odborných komisií budú mať po novom iba odporúčací charakter. Konečné slovo bude mať rada, ktorej počet členov sa zvýši z deväť na trinásť. Z nich sedem členov bude nominovať priamo Ministerstvo kultúry SR. Vyplýva to z poslaneckej novely Zákona o fonde na podporu umenia, ktorú poslanci Národnej rady SR v utorok 11. júna 2024 definitívne schválili prelomením prezidentkinho veta.

Článok

Multižánrový festival HELFEST 2024 zverejnil kompletný Lineup. Oslava 25. narodenín kapely Heľenine Oči bude jedna veľká žúrka!

 • 11.06
 • 17:43

PREŠOV - Pri príležitosti výročia vzniku kapely Heľenine Oči, veselá partička vymyslela a vdýchla život hudobnému festivalu HELFEST. Skúšobný, pilotný ročník, chalani minulý rok zvládli na výbornú, tento rok, o čosi skúsenejší, nastavili latku ešte vyššie. V prešovskej Delni sa 31.8.2024 predstaví takmer 40 interpretov z rôznych kútov Európy. Návštevníkov zaujme i sprievodný program, či oddychové a Fun zóny.

NajčítanejšieNajčítanejšie domáce


Práve sa prezerá
Vyhľadáva sa