Zažite kúsok Írska na vlastnej koži, v Bratislave vystúpi írska tanečná a hudobná skupina Rhythm of the Dance!

NETKY.SK • 30 Jún 2024, 09:59 • 3 min
Zažite kúsok Írska na vlastnej koži, v Bratislave vystúpi írska tanečná a hudobná skupina Rhythm of the Dance!

Máte radi Írsko a írske tance? Užite si ho vo veľkolepej show írskeho tanca a hudby Rhythm of the Dance, ktorá po prvýkrát zavíta na Slovensko! 3. októbra 2024 v GOPASS Aréne v Bratislave predvedú fascinujúci program, ktorý si vyslúžil standing ovation vyše sedem miliónov nadšených divákov v 50-tich krajinách sveta. Rhythm of the Dance vyrazili na svetové turné pri príležitosti 25. výročia svojho založenia a vďaka nim sa na chvíľu ocitneme v Írsku!

slovakia

left justify in out

Pôvod írskeho tanca a hudby siaha do 2000 rokov starej histórie. Už starí Kelti vtisli Írsku jedinečný kultúrny punc, na ktorý  írska kultúra dodnes nadväzuje. A práve Rhythm of the Dance vychádzajú z týchto dávnych tradícií a dávajú tak divákom okúsiť skutočné Írsko s jeho temperamentom, rytmom, typickým spevom a predovšetkým bravúrnymi výkonmi majstrov umenia v stepovaní.

Dvojhodinová show prevedie publikum bohatou históriou Írska a prenesie ich do starodávnej krajiny dublinských uličiek a pubov. Príbeh sa začína pri mohyle Newgrange a diváci zažijú magické obdobie prastarých keltských tradícií. S írskymi imigrantami sa vydajú na cestu do Ameriky, kde práve vplyv írskej hudby výrazne ovplyvnil americké country. A nakoniec sa vrátia späť do rodného Írska.

Slováci a Česi majú írsku kultúru a tanec radi. Preto veríme, že show Rhythm of the Dance tu bude mať úspech. Ide o tradičnú írsku tanečnú show, ktorú u nás ešte diváci nemali možnosť vidieť. Rhythm of the Dance patrí medzi najstaršie írske súbory, ktoré prešli doslova celý svet. Celá show je naživo, žiadny playback, len reálni tanečníci, speváci a hudobníci priamo na pódiu. Proste sa na chvíľu ocitneme v Írsku,“ pozýva  Zuzana Benediktová zo spoločnosti JVS Group.

Okrem špičkových tanečníkov sa na pódiu objavia aj hudobníci a speváci. Pre írsku hudbu sú typické gajdy, husle, píšťala, akordeón a bodhrán, tradičný írsky bubon, A na to všetko sa diváci na Rhyth of the Dance môžu tešiť. Súčasťou predstavenia je aj Sean-Nós, čo znamená starý pôvodný tanečný a hudobný štýl. Spev Sean-Nós je forma tradičného írskeho spevu bez hudobného sprievodu a v prípade tanca ide často o sólovú formu, kedy tanečník improvizuje na rytmus spevu a dochádza tak k živému prepojeniu tanečníka a speváka. Nenechajte si ujsť nezabudnuteľný zážitok 3. októbra 2024 v bratislavskej GOPASS Aréne. Vstupenky si môžete kúpiť tu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nora Krchňáková
NK Factory, Zdroj foto: JVS GROUP
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies