Policajti v New Yorku zastrelili chlapca, ktorý na nich mieril replikou zbrane. Mysleli si, že je reálna + VIDEO

NETKY.SK • 1 Júl 2024, 16:41 • 2 min
Policajti v New Yorku zastrelili chlapca, ktorý na nich mieril replikou zbrane. Mysleli si, že je reálna + VIDEO

NEW YORK - Policajt v americkom štáte New Yorku smrteľne postrelil 13-ročného chlapca, ktorý predtým utekal pred policajtami a mieril na nich replikou ručnej strelnej zbrane, informuje agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Tínedžer bol zabitý v piatok krátko po 22.00 h miestneho času v meste Utica v štáte New York. Policajti tam krátko predtým počas vyšetrovania ozbrojenej lúpeže zastavili dvojicu mladistvých.

Títo chlapci, obaja vo veku 13 rokov, sa podľa polície zhodovali s opisom osôb podozrivých z lúpeže a nachádzali sa v tom istom čase v tej istej oblasti. Jeden z nich porušil dopravné predpisy, pretože kráčal po ceste.

Videozáznam zhotovený telovou kamerou policajtov zachytáva jedného policajta, ako chlapcom oznamuje, že ich musia prehľadať. Jeden z podozrivých sa vzápätí vydal na útek. Následne je na zázname pozorovateľné, ako tento chlapec mieri zbraňou na policajtov, ktorí ho prenasledovali.

Policajti boli presvedčení, že ide o ručnú strelnú zbraň. Neskôr sa však potvrdilo, že išlo o repliku pištole. Policajti sa chlapcom dostali do blízkej potýčky, jeden z nich vystrelil a zasiahol mladíka do hrude, uviedol šéf polície v meste Utica Mark Williams. Okamžite mu poskytli prvú pomoc a bol prevezený do nemocnice, kde však zraneniam podľahol.

Policajt, ktorý strieľal, i ďalší dvaja policajti zo zásahu boli dočasne zaradení mimo služby. Policajné oddelenie uskutočňuje vnútorné vyšetrovanie s cieľom určiť, či policajti dodržiavali pravidlá a konali v súlade s výcvikom. Prípadom sa bude zaoberať aj prokurátor štátu New York aby určil, či bola streľba odôvodnená.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: AP, Foto: The New York Times / Adrianna Newell
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies