Volko absolvoval vyšetrenie u uznávaného špecialistu v zahraničí

NETKY.SK • 28 Marec 2019, 12:24 • 2 min
Volko absolvoval vyšetrenie u uznávaného špecialistu v zahraničí

BRATISLAVA - Európsky šampión v šprinte na 60 m Ján Volko začal v pondelok znova s prípravou. Zďaleka však nie plnohodnotnou. Stále ho brzdí liečba ľavého zadného stehenného svalu. Problémy s ním ho takmer pripravili o štart na halových ME v Glasgowe, kde dosiahol historický úspech.

slovakia

left justify in out

Minulý týždeň absolvoval vyšetrenie u špičkového špecialistu v nemeckom Herzogenaurachu. To potvrdilo nastúpenú liečbu, pre ktorú sa oddialil aj Volkov odlet na kľúčové sústredenie pred letnou sezónou.

 

"Keďže na Slovensku sme nenašli nikoho, kto by nám dokázal pomôcť, prostredníctvom Jankovho partnera,  sme sa dostali k odborníkovi, ktorý rieši zdravotné problémy popredných pretekárov súťažiacich v jej výstroji. Vyšetrenie ultrazvukom potvrdilo pôvodnú diagnózu. Problém však bol v tom, že nemecký lekár nevidel Jankovo zranenie pred piatimi a ani pred tromi týždňami. Nevedel ho porovnať s aktuálnym stavom, nevedel posúdiť, či nastal pozitívny posun alebo nie. Naordinoval mu terapiu rázovými vlnami, no zároveň, mu odporučil nezaťažovať sval naplno ešte tri týždne. Za tento čas by sa mu problémové miesto malo úplne zregenerovať," vysvetlila pre oficiálnu stránku Slovenského atletického zväzu Volkova trénerka Naďa Bendová.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🏰 Nádherný ☀️Salzburg 🇦🇹

Príspevok, ktorý zdieľa Ján Volko (@janvolko),


Ján Volko využil trojtýždňovú pauzu okrem plnenia si školských povinností aj na oddych v rakúskych Alpách v Söldene a návštevu Salzburgu. Šestnásteho apríla by mal odletieť na dva týždne na Madeiru, odtiaľ sa na konci apríla mali presunúť na ďalšie dva týždne na juh Portugalska do Albufeiry.

"Fyzicky sa Janko cíti perfektne, sval ho absolútne pri žiadnom pohybe nebolí. Keby sme nemali takú presnú diagnostiku, ktorá odhalila malé trhlinky, už by asi makal naplno. Lenže riziko vážnejšieho zranenie by bolo oveľa väčšie. Lekár v Nemecku nás upozornil, že čím viac budeme návrat do plnohodnotnej prípravy urýchľovať, o to väčšie je riziko roztrhnutia. Jankovo zranenie by sa dalo laicky popísať asi takto: zranený sval je ako zips, ktorý keď zatiahnete, z oboch strán je pevný. Lenže v jeho prípade zúbky nedosadajú úplne do seba, sú tam malé medzierky a zips je voľnejší. Tieto medzierky sa teraz musia zaceliť. Musíme byť preto opatrní, nesmieme nič uponáhľať,“ uviedla trénerka najlepšieho slovenského šprintéra.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies