Chýbajúce očné kvapky v lekárňach by mali byť dostupné už čoskoro

NETKY.SK • 28 Jún 2019, 11:05 • 2 min
Chýbajúce očné kvapky v lekárňach by mali byť dostupné už čoskoro

BRATISLAVA - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR avizovalo, že už počas mesiaca august by mali byť dostupné chýbajúce očné kvapky od farmaceutickej spoločnosti Unimed Pharma. Pre chybnú prax bola v tejto firme výroba liečiv v minulosti pozastavená. Avšak už čoskoro by sa malo všetko vrátiť do normálu.

slovakia

left justify in out

V dnešných hodinách sa s výrobcom stretli šéfka rezortu zdravotníctva Andrea Kalavská, riaditeľka ŠÚKL Zuzana Baťová, predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre zdravotníctvo Štefan Zelník (SNS) a generálny riaditeľ Sekcie farmácie a liekovej politiky Peter Musil.

 

"Zástupcovia sa spoločne na stretnutí oboznámili so závermi kontroly ŠÚKL. Farmaceutická firma robí všetko pre to, aby nedostatky boli čo najskôr odstránené. V nadväznosti na to štátny ústav po splnení kritérií obnoví certifikát správnej výrobnej praxe," priblížila Eliášová.

 

img

 

MZ SR v spolupráci s hlavným odborníkom pre oftalmológiu ešte v máji zverejnilo skupinové povolenia na terapeutické použitie neregistrovaných očných liekov. "Toto povolenie je platné šesť mesiacov. Na základe týchto povolení môže akýkoľvek držiteľ povolenia na veľkodistribúciu liekov tieto lieky priviezť, a tým zabezpečiť ich dostupnosť pre slovenských pacientov," uzavrela.

 

img

 

Vydaný nesúlad sa týkal vyše 20-tich liekov. Slovenská farmaceutická spoločnosť pritom vo vyjadrení ešte v marci ubezpečila, že svojimi liekmi neohrozila a neohrozí zdravie pacientov.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies