Alitalia pre koronavírus škrtá linky a plánuje predať lietadlá

NETKY.SK • 29 Február 2020, 13:17 • 2 min
Alitalia pre koronavírus škrtá linky a plánuje predať lietadlá

RÍM - Talianska letecká spoločnosť Alitalia pre rapídne klesajúci počet cestujúcich v dôsledku koronavírusu ohlásila racionalizáciu letov a predaj lietadiel.

slovakia

left justify in out

Podľa jej oznámenia počet vnútroštátnych aj medzinárodných letov sa zníži na 38. Alitalia už pred určitým časom oznámila, že od apríla zruší linky na trasách Rím-Soul a Rím-Santiago de Chile.

 

Núdzová situácia

Okrem toho sa chce spoločnosť po vypršaní leasingových zmlúv vzdať dvoch lietadiel typu Airbus A330 a jedného Boeingu 777-300, ktoré obsluhujú diaľkové linky. Alitalia plánuje predaj aj niektoré lietadlá určené pre stredne dlhé linky, bližšie informácie však agentúra APA neuviedla.

 

img

 

"Táto núdzová situácia má veľmi negatívne dôsledky na počet predaných leteniek. To neuľahčuje snahu o predaj Alitalie," povedal taliansky minister priemyslu Stefano Patuanelli v rozhovore pre televíznu stanicu RAI 1. Vláda plánuje nový pokus o predaj problémovej spoločnosti a vyzvala záujemcov, aby najprv predložili nezáväzné ponuky.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies