Cyklistické podujatie Od Tatier k Dunaju ukáže na význam liečby sklerózy multiplex

NETKY.SK • 22 Máj 2024, 13:13 • 2 min
Cyklistické podujatie Od Tatier k Dunaju ukáže na význam liečby sklerózy multiplex

BRATISLAVA - - Desiaty ročník cyklistického podujatia Od Tatier k Dunaju poukáže na význam včasnej liečby sklerózy multiplex. Potrvá od 30. mája do 3. júna. V rámci tohtoročnej kampane Prezvoňme Slovensko môže verejnosť podporiť pacientov s týmto ochorením nielen účasťou na podujatí, ale aj kúpou špeciálneho zvončeka na bicykel.

slovakia

left justify in out

"Témou Svetového dňa sklerózy multiplex, ktorý bude 30. mája, je včasná a skorá liečba. A my prezváňame Slovensko, aby sme upozornili, že chceme včasnú a skorú liečbu. Zobuďme sa a poďme sa dostať do štádia, keď nám ešte liečba môže pomôcť," vysvetlila. Ozrejmila, že čím skôr sa pacient začne liečiť, tým kvalitnejší život môže žiť. Valčeková zároveň pozvala všetkých, aby sa spoločne s pacientmi zúčastnili aspoň jednej etapy. Viac informácií možno nájsť na webe tatrydunaj.sk.

Exminister zdravotníctva a súčasný minister investícií Richard Raši, vďaka ktorému pred desiatimi rokmi projekt vznikol, vyzdvihol, že podujatie poukazuje na schopnosti pacientov so sklerózou multiplex. "Aj s týmto ochorením sa dá plnohodnotne žiť a podávať výkony ako máloktorý z nás," poznamenal. Dodal, že v rámci podujatia budú ministri zároveň naprieč Slovenskom poukazovať na projekty podporené z európskych financií. "Použijeme dobré meno, značku a vedomosť podujatia, aby sme splnili záväzok voči EÚ," vysvetlil s tým, že ministerstvo je zodpovedné aj za publicitu eurofondov.

Valčeková podotkla, že úroveň liečby a starostlivosti o pacientov so sklerózou multiplex je na Slovensku na európskej úrovni. Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková aj minister práce Erik Tomáš v tejto súvislosti deklarovali, že budú aj naďalej pokračovať v tom, aby boli podmienky pre pacientov čo najlepšie. Zároveň aj spolu s ministrom školstva Tomášom Druckerom a Rašim uviedli, že sa cyklopodujatia plánujú zúčastniť.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: TASR / Sclerosis multiplex Nádej, Foto: Facebook / Zuzana Dolinková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies