Vlna kybernetických útokov pred mierovým summitom

NETKY.SK • 13 Jún 2024, 18:04 • 2 min
Vlna kybernetických útokov pred mierovým summitom

ŽENEVA - Švajčiarska vláda uviedla, že jej webové stránky zasiahla vlna kybernetických útokov pred tohtotýždňovým mierovým summitom o Ukrajine. Správu priniesol Reuters.

slovakia

left justify in out

Podľa švajčiarskeho Národného centra pre kybernetickú bezpečnosť sa prvé DDoS útoky na rôzne webové stránky tamojšej federálnej vlády a organizácií zapojených do organizovania summitu o mieri na Ukrajine začali vo štvrtkových ranných hodinách. Ich výsledkom boli menšie výpadky.
 
V rámci DDoS útokov sú jednotlivé servery zaplavované takým veľkým množstvom požiadaviek, že ich to vyradí z činnosti, vysvetľuje Reuters.
 
Účasť na rokovaniach 15. a 16. júna v stredisku Bürgenstock dosiaľ potvrdilo 90 krajín a organizácií, pozvánku dostalo približne 160 krajín. Rusko pozvané nebolo, ale podľa švajčiarskej vlády je cieľom summitu "spoločne definovať plán", ako zapojiť Kyjev aj Moskvu do budúceho mierového procesu.
 
Témami konferencie budú oblasti širokého medzinárodného záujmu, akými sú potreba jadrovej a potravinovej bezpečnosti, sloboda plavby či humanitárne otázky, ako napríklad vojnoví zajatci, uviedol švajčiarsky minister zahraničných vecí Ignazio Cassis.
 
Moskva označila konferenciu vzhľadom na svoju neúčasť za stratu času. Na konferencii sa neplánuje zúčastniť ani Čína.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: Reuters, Foto: Freepik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies