Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. aug. 2021Domonik
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Štefan Harabin, líder strany Vlasť a bývalý sudca Najvyššieho súdu SR
Štefan Harabin, líder strany Vlasť a bývalý sudca Najvyššieho súdu SR
08.04.2020 20:03 Domov
Harabin tvrdí, že počty v Taliansku nie sú adekvátne a vláda SR obmedzuje slobodu vierovyznania
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.04.2020 20:03 Domov

Harabin tvrdí, že počty v Taliansku nie sú adekvátne a vláda SR obmedzuje slobodu vierovyznaniaSituáciu okolo šírenia koronavírusu vzala súčasná vláda SR pevne do svojich rúk. Opatrenia sa však postupom času začali sprísňovať a pomaly každým dňom pribúdalo nové obmedzenie. Bývalý sudca Najvyššieho súdu a líder politickej strany Vlasť Štefan Harabin, však nepovažuje každé jedno opatrenie za to najsprávnejšie riešenie.


Zastrašuje Taliansko zvyšok sveta?

Ľudia na Slovensku sú podľa slov Harabina "zastrašovaní od samého začiatku šírenia koronavírusu". Taliansko, ktoré je aj naďalej najviac postihnutým štátom v Európe, posiela do sveta informácie o nakazených a nových úmrtiach každý deň. Krajina sa však vôbec netají tým, že testy na prítomnosť koronavírusu robí najmä starým a ťažko chorým ľuďom. "Taliani neevidujú mŕtvych NA koronavírus, ale mŕtvych S koronavírusom. To je ale veľký rozdiel," ozrejmuje Harabin.

 

 

Presné počty vyzerajú inak 

Vyplýva z toho nasledovné, a síce, že ľudia v Taliansku, ktorí zomreli S koronavírusom, mohli mať diagnostikované aj iné vážne choroby. Tým pádom by pravdepodobne svoj boj o život prehrali, aj keby sa svetom nová nákaza nešírila. "Ide o ľudí s priemerným vekom okolo 80 rokov, pri 99 % úmrtiach sa eviduje aj iná vážna choroba. Len okolo 12 % úmrtí možno dávať do súvislosti s koronavírusom," vyjadril sa líder strany Vlasť.

 

 

Chrámy by Harabin nechal otvorené 

Na začiatku sa nevedelo, ako sa bude nákaza šíriť, čo so sebou prinesie a aké obmedzenia sa kvôli nej budú musieť nastaviť. "V žiadnom prípade by som však nezavrel chrámy," apeluje na rozhodnutie vlády SR Štefan Harabin. "Veď predsa kresťan vie, že liekom nad všetky lieky a duchovnou vzpruhou je sväté prijímanie, že najlepšou dezinfekciou od špiny je svätá spoveď, že za najhorších katastrof a epidémií sa ľudia utiekali do chrámov, k Bohu – aj za bombardovania, aj za epidémií," uviedol líder Vlasti, ktorý sa sám považuje za kresťana.

 

 

Napadnutie ústavného práva 

Ďalej uviedol, že Slovensko sa stále považuje za krajinu s vysokým počtom kresťanov. "Štát tu zasiahol na základné ústavné právo – slobodu vierovyznania," predostrel bývalý sudca Najvyššíeho súdu SR a doplnil, že s týmto postojom vlády nemôže a ani nechce súhlasiť.

 

 

Vlna kritiky od viacerých cirkví

Pravoslávna cirkev sa voči tomuto obmedzeniu postavila veľmi kriticky. Kňazi v katolíckej cirkvi chceli slúžiť ľuďom v kostoloch aj napriek obave šírenia COVID-19, považovali to za svoje poslanie. "Štát to však nedovolil, a zareagoval ekonomickými sankciami. Mnohí veriaci tak prišli o svoj každodenný rytmus cirkevného života," uviedol na záver Harabin.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok