Zdravotná poisťovňa a nemocnice sa dohodli na predĺžení zmlúv

NETKY.SK • 21 Jún 2024, 13:16 • 2 min
Zdravotná poisťovňa a nemocnice sa dohodli na predĺžení zmlúv

BRATISLAVA - Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) a štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa sa dohodli na predĺžení zmluvných vzťahov do konca októbra. Doteraz mali zmluvy platné len do konca júna. So súkromnými poisťovňami Dôvera a Union ZP majú členovia ANS dodatky zmlúv platné do konca roka.

slovakia

left justify in out

"Medzi Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a Asociáciou nemocníc Slovenska prišlo k dohode. K podpisu dodatkov príde v priebehu júna 2024," uviedla manažérka oddelenia komunikácie VšZP Marianna Bublavá.

Prezident ANS Marián Petko priblížil, že došlo k dohode o predĺžení zmlúv do konca októbra. "Tento týždeň odporúčame členským nemocniciam, aby to podpísali," povedal. Opakovane však upozornil, že systém treba dofinancovať minimálne o 250 až 300 miliónov eur.

"Poisťovne s tým počítajú, že systém bude treba dofinancovať, lebo buď budú predlžovať splatnosti, alebo nebudú schopné platiť, lebo im bude chýbať cash," vysvetlil. Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková už v apríli avizovala, že chce intenzívne rokovať so šéfom rezortu financií Ladislavom Kamenickým o ďalšom dofinancovaní sektoru.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: teraz.sk, Foto: freepik (ilustračné foto)
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies