Vypočúvanie kandidátov na ústavných sudcov pokračuje

NETKY.SK • 3 Máj 2019, 09:40 • 2 min
Vypočúvanie kandidátov na ústavných sudcov pokračuje

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR sa aj dnes bude venovať vypočúvaniu potenciálnych sudcov Ústavného súdu.

slovakia

left justify in out

Dnes sa odprezentuje desať kandidátov z pôvodne ohlásených dvanástich. Edita Pfundtner a Marek Tomašovič sa však nakoniec museli ospravedlniť. O post ústavného sudcu má záujem 24 kandidátov, pričom ich voľba by v parlamente mala prebehnúť 21. mája.

 

img

 

Poslanci vypočujú Štefana Kseňáka, Michala Matulníka, Petra Melichera, Soňu Mesiarikovú, Petra Palšu, Radoslava Procházku, Zuzanu Pitoňákovú, Petra Straku, Roberta Šorla, Martina Vernarského. Z desiatky je nový iba Palša, ostatní už kandidovali.

 

Ústavní sudcovia sa volili už dvakrát, avšak doposiaľ nevybrali dostatok kandidátov, a tak sa koná ďalšia voľba. Prvé hlasovanie dopadlo úplným fiaskom, pretože nebol vybraný nikto, v druhom kole zvolili osem kandidátov. Z nich boli prezidentom SR vymenovaní traja, vďaka čomu je Ústavný súd opäť funkčný. Predsedom ÚS je Ivana Fiačana.

 

img

 

Na Ústavnom súde sa aktuálne nachádza sedem z celkového počtu 13 ústavných sudcov. Koalícia zatiaľ neoznámila dohodu na voľbe. Strany však pripúšťajú, že by mohli zvoliť všetkých desiatich chýbajúcich kandidátov.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies