V Prahe protestovali ľudia proti nariadeniam vlády v čase pandémie. Prišiel ich podporiť aj exprezident Václav Klaus

NETKY.SK • 11 Január 2021, 07:53 • 2 min
V Prahe protestovali ľudia proti nariadeniam vlády v čase pandémie. Prišiel ich podporiť aj exprezident Václav Klaus

PRAHA - V Prahe v nedeľu protestovali tisíce ľudí proti opatreniam, ktoré zaviedla vláda s cieľom zastaviť šírenie koronavírusu. Demonštranti nedodržiavali rozostupy a mnohí nemali rúška.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Na podujatí vystúpil aj bývalý prezident Václav Klaus. "Prišiel som najmä preto, aby som vyjadril svoju bezvýhradnú podporu organizátorom i účastníkom tejto akcie," uviedol s tým, že podľa neho neexistuje žiadna "zázračná vakcína" a očkovať sa nenechá.

Protest sa oficiálne začal o 14:00 hodine a podľa polície sa na Staromestskom námestí zišlo približne tritisíc ľudí. Zasahovať museli aj príslušníci polície, ktorý zadržali jednu osobu. Porušenia vládnych nariadení oznámia príslušnému úradu.

 

Súvisiaci článok: Český prezident Zeman sa nechá zaočkovať proti koronavírusu

Organizátori z iniciatívy Chcípl pes uviedli, že nariadenia vlády spôsobujú viac škody ako úžitku. Žiadajú, aby sa deti vrátili do škôl a otvorenie ekonomiky.

 

"Cieľom nedeľnej akcie je otvoriť Česko a upozorniť na existenčné problémy podnikateľov a živnostníkov spôsobené polovičatými rozhodnutiami vlády, ktoré nefungujú. Takisto aj na problémy ďalších poškodených skupín od školákov po športovcov," vyjadrili sa.

 Kritici tiež nie sú spokojní s očkovaním. "Očkovanie mal vždy na starosti obvodný lekár, ktorý pozná pacienta celý život. Očkovanie musí byť dobrovoľné a prioritne pre osoby, ktoré to potrebujú a chcú. Existujú očkovacie preukazy a karty pacientov, načo chaoticky vytvárať ďalšie a ďalšie databázy," namietali.

 

Na demonštrácii sa zúčastnili okrem iných aj zástupcovia študentov, školských zariadení, športovísk, tanečných škôl, súkromní aj nemocniční lekári.

 

Mohlo by vás zaujímať: Miloš Zeman pripomenul, čo nám dáva veľkú silu. Povzbudil ľudí, aby skončili s týmto neduhomtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies