Irán vypustil družicu, ktorá nedosiahla obežnú dráhu

NETKY.SK • 15 Január 2019, 10:25 • 2 min
Irán vypustil družicu, ktorá nedosiahla obežnú dráhu

TEHERÁN - Irán v dnešných hodinách oznámil, že vypustil družicu aj napriek kritike zo strany Spojených štátov. Družici Pajám sa však napriek všetkej snahe nepodarilo dosiahnuť obežnú dráhu, informovala agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Iránsky minister telekomunikácií Mohammad-Džavád Ázerí Džahromí uviedol, že nosná raketa nedosiahla v tretej fáze potrebnú rýchlosť, pričom let v prvých dvoch prebehol úspešne. Neupresnil, čo zapríčinilo zlyhanie rakety, ale prisľúbil, že iránski vedci budú vo svojej práci pokračovať .

 

img

 

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo sa nedávno vyjadril, že plány Iránu na vysielanie satelitov na obežnú dráhu porušujú rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN vyzývajúcu Irán, aby nevyvíjal aktivitu spojenú s balistickými strelami schopnými niesť jadrové zbrane.

 

img

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo

 

Irán trvá na tom, že vysielaním satelitov túto rezolúciu neporušuje. Tehrán vyjadril úmysel vypustiť ešte jednu družicu, ale nie je jasné, či neúspech vypustenia družice Pajám ovplyvní termín pokusu o jej vyslanie na obežnú dráhu.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies