Od Trenčianskeho hradu k českému hradu Brumov sa čoskoro odveziete komfortnejšie

NETKY.SK • 28 Február 2024, 09:07 • 2 min
Od Trenčianskeho hradu k českému hradu Brumov sa čoskoro odveziete komfortnejšie

TRENČÍN - Cieľom projektu BEVLAVA je prepojiť cyklotrasy vybudované na slovenskej aj českej strane hraníc. Po dokončení všetkých úsekov sa na bicykli dostanete pohodlne a bezpečne z Trenčianskeho hradu až po český hrad Brumov.

slovakia

left justify in out

Doviezť sa na bicykli z Valašska na Slovensko a späť bolo cieľom spoločného projektu podporeného z Operačného programu Interreg V-A SR – ČR. Z Trenčianskeho hradu sa cyklisti odvezú až do Nemšovej po cyklotrase vybudovanej v rámci projektu Na bicykli po stopách histórie. Ide o dlhodobo najobľúbenejšiu krajskú cyklotrasu, na ktorej sčítače zaregistrovali počas uplynulého roku viac ako 228-tisíc jázd bicyklom. Kraj tiež nechal v uplynulom roku opraviť nevyhovujúci povrch na lávkach, vedúcich ponad rieky Vlára a Súčanka. V Nemšovej táto cyklotrasa nadväzuje na spomínanú cyklotrasu BEVLAVA.

Za hranicami sa BEVLAVA tiež teší veľkej obľube – sčítač cyklistov v Brumove-Bylniciach zaregistroval za rok 2023 vyše 84-tisíc jázd. Česi intenzívne pracujú na dobudovaní úsekov v katastri obce Svatý Štěpán – prvý bude do užívania verejnosti odovzdaný už na jar 2024, na druhom prebieha stavebné konanie a vysporiadanie pozemkov. K pohodlnému prepojeniu cyklotrás chýba ešte 300-metrový úsek v katastri obce Sidonie, no tento úsek je zatiaľ možné bezpečne prejsť po existujúcej nespevnenej komunikácii.

Na cyklotrasu BEVLAVA sa v budúcnosti plánuje napojiť aj Združenie obcí Púchovskej doliny. Plánovaná cyklotrasa by začínala v Púchove, kde by sa napojila na župnú Vážsku cyklomagistrálu a končila by v obci Střelná. Takýmto prepojením by vznikol unikátny medzinárodný cyklistický okruh dlhý približne 80 km.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: TSK, Foto: Archív TSK
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies