Proti ochoreniu Covid-19 sa dal zaočkovať ďalší minister

NETKY.SK • 5 Január 2021, 10:57 • 2 min
Proti ochoreniu Covid-19 sa dal zaočkovať ďalší minister

BRATISLAVA - Minister vnútra dnes nasledoval svojich kolegov.

slovakia

left justify in out

Minister vnútra Roman Mikulec sa dal zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Urobil tak v Nemocnici sv. Michala v Bratislave, ktorá spadá pod rezort vnútra a dnešným dňom spustila očkovanie. Ako ďalej informovala hovorkyňa Ministerstva vnútra SR  Barbara Túrosová, nemocnica má k dispozícii 3.900 kusov vakcíny.

Nemocnica v tejto súvislosti začala s testovaním svojho zdravotníckeho personálu. Nasledovať majú príslušníci Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru, príslušníci záchranných zložiek MV SR a kritickej infraštruktúry. Nemocnica predpokladá, že denne podá vakcínu 200 až 250 ľuďom. Na tento účel bude vyčlenených 14 zdravotníkov.
 

Čítajte tiež: Vakcína od konzorcia Pfizer a BioNTech má v súčasnosti podmienečnú registráciu. Je bezpečná?


Ministerstvo vnútra dodalo, že druhá rezortná nemocnica v Košiciach prevezme vakcínu vo štvrtok 7. januára a s očkovaním začína hneď nasledujúci deň. Denne by tu zdravotníci mali zaočkovať 100 až 120 osôb.


Správu budeme aktualizovaťtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zaleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies