V priebehu mesiaca zaznamenali šesť zrážok vlaku s osobou a štyri zrážky s vozidlom

NETKY.SK • 5 Január 2023, 08:00 • 2 min
V priebehu mesiaca zaznamenali šesť zrážok vlaku s osobou a štyri zrážky s vozidlom

BRATISLAVA - Na železničných tratiach zaznamenali v období od 5. decembra do 2. januára šesť nehôd, pri ktorých vlak zachytil človeka, z toho sa tri skončili tragicky. Evidovali aj štyri zrážky vlaku s motorovým vozidlom.

slovakia

left justify in out

Železnice SR vyzývajú verejnosť k opatrnosti pri pohybe v blízkosti železničnej trate. Apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby sa vždy presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez priecestie. Na železničných priecestiach označených dopravnou značkou “Stoj, daj prednosť v jazde!“ je vodič povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, z ktorého má náležitý rozhľad na trať, musí však dbať na to, aby vozidlo nezasahovalo do priechodného prierezu koľaje, kde by ho mohol zachytiť prechádzajúci vlak. V prípade uviaznutia vozidla na železničnom priecestí je potrebné zavolať Integrovaný záchranný systém na telefónne číslo 112 a nahlásiť jedinečné identifikačné číslo  umiestnené na zadnej strane výstražníkov alebo dopravného zničenia. Operátori následne varujú rušňovodiča.

ŽSR evidujú aj prípady vandalizmu a prosia verejnosť, aby bola všímavá k dianiu na železnici a v prípade zaznamenania podozrivého správania kontaktovala políciu. „Vandali si neuvedomujú, že svojím konaním ohrozujú nielen plynulú prevádzku osobnej a nákladnej dopravy, ale hazardujú aj s ľudskými životmi,“ upozornila Feik Achbergerová. V októbri 2022 sa trikrát stali prípady, keď neznámi páchatelia poukladali na koľaje kamene.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies