Administratívna záťaž prevádzkarov reštaurácií sa má zjednodušiť

NETKY.SK • 1 November 2022, 10:52 • 2 min
Administratívna záťaž prevádzkarov reštaurácií sa má zjednodušiť

BRATISLAVA - Administratívna záťaž prevádzkarov zariadení spoločného stravovania sa má od januára zjednodušiť. Vyplýva to z návrhu novely vyhlášky Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR o požiadavkách na zariadenia spoločného stravovania, ktorý je v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

slovakia

left justify in out

Povinnosť zmeniť vyhlášku ministerstvu vyplynula z februárového uznesenia vlády k zákonu v súvislosti so zlepšovaním podnikateľského prostredia. Okrem iného sa má rozšíriť výnimka na zmrazovanie potravín na celú zeleninu a celé či nakrájané ovocie. Má sa tiež zvýšiť počet miest na sedenie, ako aj počet zamestnancov na zmene, ktorým postačuje jeden záchod spoločný pre mužov aj ženy. Upraviť sa tiež majú požiadavky pre sklady a skladovanie polotovarov či rozpracovaných alebo hotových pokrmov. Zmenou podľa rezortu nedochádza k ohrozeniu hygieny zariadení spoločného stravovania ani sa nevytvárajú riziká pre zdravotnú bezpečnosť pokrmov. 
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Martin Petras
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies