V Bratislave sa bude konať súťažná konferencie bezpečnosti na internete

NETKY.SK • 3 Apríl 2019, 17:27 • 2 min
V Bratislave sa bude konať súťažná konferencie bezpečnosti na internete

BRATISLAVA - V priestoroch Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave bude 5. a 6. apríla súťažná konferencia JUNIOR INTERNET AMAVET 2019, ktorú organizuje Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET). Súťažná konferencia bude určená žiakom základných a stredných škôl do 20 rokov.

slovakia

left justify in out

Žiaci, ktorí sa aktívne sa zaujímajú o tvorbu webových stránok, programovanie, internetovú grafiku a dizajn, písanie textov a blogov na webe či tvorbu mobilných a internetových stránok so vzdelávacím obsahom. Agentúru SITA o tom informoval v tlačovej správe Ján Nemec z Asociácie pre mládež, vedu a techniku (AMAVET).

Pri príprave programu nadviazal AMAVET spoluprácu so združením digiQ, ktoré sa taktiež venuje vzdelávaniu v oblasti bezpečného internetu pre deti a mládež.

 

„Okradnutým vo virtuálnom svete sa môže stať každý a takéto krádeže so sebou prinášajú nielen finančné straty. Predstavíme si praktické tipy, ako si môžeme každodenne posilňovať kybernetickú imunitu“, uviedla riaditeľka digiQ Andrea Cox.

 

img


Súťaž sa uskutoční pod záštitou podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho, dekanky Fakulty informatiky a informačných technológií STU Márie Bielikovej a vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislava Mika. Odborným garantom konferencie je IT Asociácia Slovenska. Podujatie podporil aj Bratislavský samosprávny kraj.

Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) je záujmové občianske združenie, ktoré funguje na princípe neziskovej organizácie 29 rokov. Združuje 4 500 aktívnych členov v 56 kluboch po celom Slovensku.

 

Prináša inšpirácie a rozvíja mladé talenty, podporuje dobré nápady a pomáha získavať hodnotné skúseností. Kluby pracujú v oblasti astronómie, robotiky, informatiky, biotechnológie a v rôznych iných vedných disciplínach. Bližšie informácie sú na stránke www.amavet.sk.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies