V Dóme sv. Martina v Bratislave bude benefičný Koncert pre Ukrajinu

NETKY.SK • 13 Apríl 2022, 16:21 • 2 min
V Dóme sv. Martina v Bratislave bude benefičný Koncert pre Ukrajinu

BRATISLAVA – V Dóme sv. Martina v Bratislave sa bude v utorok (19. 4.) konať benefičný Koncert pre Ukrajinu. Výťažok z dobrovoľného vstupného pôjde na pomoc ukrajinským utečencom prostredníctvom Bratislavskej arcidiecéznej charity. TASR o tom informoval hovorca Starého Mesta Matej Števove.

slovakia

left justify in out

„Ľudia nezištne pomáhajú peniazmi, darmi, ponúkajú svoj čas či talent. Príkladom posledných dvoch je tento koncert, keď pomoc prichádza prostredníctvom hudby a umeleckého zážitku s pridanou benefičnou, hodnotou,“ podotkla starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

 

img

 

V Dóme sv. Martina zaznejú počas koncertu skladby Johanna Sebastiana Bacha, Francesca Duranteho, Giulia Cacciniho, Alessandra Stradellu, Franza Schuberta, Antonína Dvořáka, Antonia Vivaldiho, Felixa Mendelssohna Bartholdyho, Gaetana Donizettiho či Césara Francka. Odznejú v podaní sopranistky Nao Higano a operného speváka a sólistu Metropolitnej opery v New Yorku Vladimíra Chmela. Na organe bude hrať Žofia Bendíková.

 

Možno vás zaujme: Rusko si nájde nových zákazníkov pre svoje energetické suroviny, uviedol Putintwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies