Rusko si nájde nových zákazníkov pre svoje energetické suroviny, uviedol Putin

NETKY.SK • 13 Apríl 2022, 16:10 • 2 min
Rusko si nájde nových zákazníkov pre svoje energetické suroviny, uviedol Putin

MOSKVA – Rusko bude na alternatívnych trhoch hľadať nových zákazníkov pre vývoz svojho uhlia, ropy a plynu, uviedol v stredu ruský prezident Vladimir Putin v súvislosti s rozsiahlymi sankciami uvalenými na Moskvu pre jej inváziu na Ukrajinu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

slovakia

left justify in out

„Máme všetky potrebné zdroje a príležitosti na to, aby sme rýchlo našli alternatívne riešenia,“ povedal Putin počas verejného zasadnutia o rozvoji severných častí Ruskej federácie.

 

„Pokiaľ ide o ruskú ropu, plyn a uhlie, môžeme zvýšiť ich spotrebu na domácom trhu... a tiež zvýšiť dodávky energetických surovín do častí sveta, ktoré ich naozaj potrebujú,“ dodal.

 

img

 

Spojené štáty v rámci svojho sankčného balíka voči Kremľu zakázali dovoz ropy či plynu z Ruska, zatiaľ čo EÚ a Japonsko uvalili embargo na uhlie. Viaceré krajiny eurobloku odmietajú náhle odpojenie sa od ruských plynovodov, pretože cez ne prúdi 40 percent jeho ročnej spotreby, pripomína AFP. Česká republika avizovala v utorok, že sa bude počas svojho predsedníctva v Rade Európskej únie snažiť o zastavenie dovozu ropy z Ruska a o minimalizáciu vzťahov s Moskvou.

 

Možno vás zaujme: Prezidentka uviedla, že Slovensko pomôže Ukrajine zabezpečovať dôkazy o vojnových zločinochtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies