Trnavská župa zmodernizuje dva mosty v obci Dlhá pri Trnave

NETKY.SK • 28 Jún 2024, 12:13 • 2 min
Trnavská župa zmodernizuje dva mosty v obci Dlhá pri Trnave

TRNAVA - Trnavský samosprávny kraj zrekonštruuje dva mosty na cestách III. triedy v katastrálnom území obce Dlhá v okrese Trnava. Mosty, ktoré boli postavené v 70. rokoch, budú zbúrané a nahradené novou konštrukciou. Celková suma investície do stavebných prác na oboch mostoch predstavuje 748-tisíc eur. Rekonštrukcia si vyžiada úplnú uzávierku obidvoch mostov, a to od pondelka 1. júla 2024 od 6.00 hodiny.

slovakia

left justify in out

„Naplno pokračujeme v modernizácii ciest a mostov v našom kraji. Tentokrát dva staré mosty zbúrame a na ich mieste postavíme úplne nové, a to v katastri obce Dlhá v okrese Trnava. Jeden z mostov sa nachádza priamo v obci a druhý v jej extraviláne smerom na Doľany. Zabezpečili sme obchádzkové trasy a pri moste v centre obce aj dočasnú lávku pre chodcov a cyklistov. Uzávierka mostov je naplánovaná predbežne do decembra, ale v prípade, že niektorý z mostov bude hotový skôr, uvedieme ho okamžite do prevádzky,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že obe premostenia sa nachádzajú v havarijnom stave, čo potvrdili aj posledné prehliadky.

Prvý z dvojice rekonštruovaných mostov sa nachádza na ceste III/1295 v extraviláne obce Dlhá smerom na Doľany. Má dĺžku 4,5 metra a bol postavený v roku 1975. Na základe poslednej hlavnej prehliadky je most v havarijnom stave, ktorý je spôsobený prepadmi vozovky, rozpadom ríms, či nefunkčnou hydroizoláciou. Pôvodná konštrukcia bude zbúraná a nahradená úplne novým mostným objektom.

Druhý most sa nachádza v intraviláne Dlhej, a to na ceste III/1293 smerom na Borovú. Most s dĺžkou 7,5 metra z roku 1972 je rovnako v havarijnom stave s podobnými príčinami ako pri prvom moste. Počas trvania rekonštrukcie bude v blízkosti mosta postavená lávka pre peších a cyklistov na prechod medzi časťami obce.

  

Rekonštrukcia bude prebiehať na obidvoch mostoch súčasne a vyžiada si úplnú uzávierku obidvoch mostných objektov. Tá začne platiť od pondelka 1. júla 2024 od 6.00 hodiny a jej dĺžka je predbežne stanovená do konca kalendárneho roka. Ak však bude niektorý most zrekonštruovaný skôr, bude naň pustená premávka.

Počas rekonštrukcie bude obchádzková trasa medzi Dlhou a Doľanmi vedená po ceste III. triedy popri motokárovej dráhe. Obchádzka medzi Dlhou a Borovou bude obojsmerne viesť cez Doľany, Štefanovú a Budmerice. Dopravná obslužnosť Dlhej regionálnymi autobusovými linkami ostáva zachovaná v plnom rozsahu.

Okrem rekonštrukcie dvoch mostov v Dlhej pripravuje župa aj rekonštrukciu mosta ponad Chvojnicu pri Holíči. Aktuálne je rekonštruovaný aj úsek cesty III. triedy medzi Okočom a Dolným Štálom, a tiež úsek cesty II. triedy medzi Hlohovcom a Bojničkami. 

  twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: TTSK, Foto: TTSK
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies