Štyria muži vnikli do záhrady britského prieméra Sunaka. Polícia ich zadržala

NETKY.SK • 26 Jún 2024, 09:29 • 2 min
Štyria muži vnikli do záhrady britského prieméra Sunaka. Polícia ich zadržala

LONDÝN - Britská polícia v utorok popoludní zadržala štyroch mužov podozrivých z neoprávneného vniknutia na domáci pozemok britského premiéra Rishiho Sunaka v severnom Anglicku.

slovakia

left justify in out

Polícia v grófstve Severné Yorkshire oznámila, že štyroch mužov zachytila na premiérovom pozemku krátko po poludní a jej príslušníci ich odtiaľ vyviedli. Štyria muži sú podozriví z neoprávneného vniknutia na cudzí pozemok s priťažujúcimi okolnosťami.

Organizácia s názvom Youth Demand ("Požiadavky mládeže") zverejnila video, na ktorom je vidieť, ako jej člen vykonal veľkú potrebu do jazierka na Sunakovom pozemku. Organizácia svoj protest zdôvodnila tým, že požaduje zbrojné embargo voči Izraelu. Volá tiež po zrušení licencií na ťažbu ropy a plynu, ktoré vláda udelila od roku 2021.

K incidentu došlo len niečo vyše týždňa pred parlamentnými voľbami v Spojenom kráľovstve. Tie rozhodnú o tom, či Sunak zostane pri moci. Prieskumy verejnej mienky a odborníci naznačujú, že po 14 rokoch vlády konzervatívcov sa vlády ujmú labouristi.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: AP, Foto: thetimes.com
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies