Strana SaS vyzýva poslanca Jána Heráka, aby sa vzdal mandátu

NETKY.SK • 9 Jún 2021, 13:03 • 2 min
Strana SaS vyzýva poslanca Jána Heráka, aby sa vzdal mandátu

BRATISLAVA - Strana Sloboda a Solidarita vyzýva poslanca Národnej rady Jána Heráka, aby sa vzdal mandátu.

slovakia

left justify in out

Informoval o tom hovorca Ondrej Šprlák s tým, že by to bol správny signál v súvislosti s ďalším prípadom podozrenia zo sexuálneho zneužitia. Strana poukázala na obnovenie starého prípadu z roku 2018, keď Ján H. čelil trestnému stíhaniu za sexuálne zneužitie 16-ročného dievčaťa.

 

img

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová vyjadrila, že prípad poslanca Jána Heráka upriamuje pozornosť spoločnosti aj na stále nedokonalý systém koordinovanej pomoci ženám a iným obetiam domáceho násilia, a tiež na systém prevencie.

 

Súvisiaci článok: Polícii sa prihlásilo tretie dievča, ktoré mal poslanec Herák zneužiť

 

„Je skutočne nešťastné, keď na jednej strane máme prezumpciu neviny a na druhej strane obeť, ktorej výpoveď sa spochybňuje. Aj preto vyjadrujeme podporu všetkým ženám, ktoré sa doteraz báli prehovoriť. Obete nemôžu ostať nikdy bez podpory. Tak, ako je prioritou vlády boj proti korupcii, malo by sa ňou stať zabezpečenie rýchlej a efektívnej pomoci všetkým, ktorí sú vystavení násiliu alebo hrozbe násilia a to s ohľadom na špecifické potreby, ktoré z ich situácie vyplývajú,“ dodala Zemanová.

 

Prečítajte si: Poslanec Ján Herák pozastavil svoje členstvo v klube

 

Strana Za ľudí verí v to, že je povinnosťou štátu a odzrkadlením jeho kvality obhajovať a chrániť predovšetkým práva najslabších a obetí. Uvádza to stanovisko, ktoré zaslalo tlačové oddelenie strany. „Keďže dnes bola médiami zverejnená informácia, že polícia prešetruje ďalší prípad podozrenia zo sexuálneho zneužitia a keďže sa podozrenie z tohto činu týka mladistvej osoby, túto situáciu vnímame mimoriadne citlivo. Strana Za ľudí preto vyzýva pána poslanca Jána H., aby sa vzdal poslaneckého mandátu," dodala strana v stanovisku.

 

Podobný článok: Poslanec za OĽaNO Ján Herák čelí obvineniu zo zneužívania dieťaťa

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies