Štátny tajomník Chovanec navštívil výrobný závod juhokórejskej automobilky

NETKY.SK • 24 Jún 2024, 08:22 • 2 min
Štátny tajomník Chovanec navštívil výrobný závod juhokórejskej automobilky

BRATISLAVA - Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Chovanec absolvoval pracovné rokovanie s prezidentom spoločnosti Hyundai Mobis Slovensko v Gbeľanoch Kang Shin Youngom a generálnym manažérom Michalom Lackom.

slovakia

left justify in out

Návšteva výrobného podniku nadviazala na významnú podnikateľskú misiu v Kórejskej republike, počas ktorej sa v máji tohto roka stretol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár za účasti štátneho tajomníka R. Chovanca priamo v Soule s prezidentom juhokórejskej spoločnosti Hyundai Mobis Lee Gyu-sukom.

"Našou úlohou je viac zapájať slovenské firmy, aby sa podieľali na exporte, no zároveň komunikovať so zahraničnými partnermi s cieľom rozvíjať investície a naše vzájomné obchodné vzťahy. V Kórejskej republike sme s prezidentom Hyundai Mobis diskutovali o nových projektoch a rovnako o plánoch vytvorenia kvalitného výskumno-vývojového centra na podporu inovácií, ktoré by v SR podporilo tiež aktivity v akademickej rovine," priblížil R. Chovanec.

Hyundai Mobis dodáva podľa štátneho tajomníka až 42 % komponentov pre ďalšiu významnú firmu v regióne, ktorou je Kia Slovensko. Obe spoločnosti pôsobia na Slovensku od roku 2004 a intenzívne prispievajú k zvyšovaniu konkurencieschopnosti domácej ekonomiky.

Hyundai Mobis spolupracuje s miestnymi dodávateľmi, univerzitami a výskumnými inštitúciami na podpore inovácií a technologického pokroku. Aktuálne zamestnáva viac ako 2 200 pracovníkov a patrí k najvýznamnejším zamestnávateľom v regióne.

"S vedením spoločnosti sme sa rozprávali zároveň o pripravenosti na súčasné výzvy, ako sú napríklad prechod na elektromobilitu či nedostatok pracovnej sily. Teší ma, že firma sa s nimi vyrovnáva veľmi dobre," doplnil Chovanec.

"V meste Ulsan sme v máji otvorili nové slovenské zastúpenie v podobe honorárneho konzulátu a verím, že sa nám v tomto regióne podarí úspešne zapojiť viac slovenských exportérov. Kórejská republika je u nás súčasne najväčším investorom ázijského kontinentu, preto je naším cieľom tiež získať nové juhokórejské investície pre prospech slovenskej ekonomiky," uzavrel štátny tajomník.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Foto: FB/Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies