Snem Za ľudí schválil kandidatúru niekoľkých primátorov a predsedov krajov

NETKY.SK • 30 Apríl 2022, 17:16 • 2 min
Snem Za ľudí schválil kandidatúru niekoľkých primátorov a predsedov krajov

BRATISLAVA – Snem strany Za ľudí nominoval do nadchádzajúcich komunálnych volieb kandidatúru Dušana Veliča za predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a kandidatúru primátorov šiestich miest.

slovakia

left justify in out

Delegáti zároveň na sneme odmietli podporu kandidátov a spoluprácu vo voľbách so Smerom-SD, Hlasom-SD, Republikou, ĽSNS, SNS a Komunistickou stranou. Počas programového snemu o tom informovala vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová s tým, že viac ako 50 členov bude kandidovať za krajských a obecných poslancov.

 

img

 

Milan Lesňák by mal kandidovať za primátora Košíc, Miriam Šutekovú nominovali delegáti za kandidátku na primátorku Žiliny, Vieru Leščákovú za primátorku Prešova, Alexandru Pivkovú za primátorku Lučenca. Jaroslav Bagačka by mohol kandidovať za primátora Rimavskej Soboty a Jaroslav Ubert za primátora Žarnovice. Slovensko podľa Remišovej potrebuje zodpovedných politikov.

 

„Každá z nominácií má svoje špecifiká. Východ je pre nás dôležitý,“ poznamenala Remišová. Doplnila, že ide o kvalitných kandidátov a každý z nich má za sebou úspešný príbeh a poctivo a dobre odvedenú prácu. Remišová potvrdila, že sa bude o spolupráci a podpore kandidátov Za ľudí rozprávať s koaličnými partnermi. „Nie všetky koalície majú zmysel,“ poznamenala.

 

Velič podľa vlastných slov podporu na kandidatúru prijíma. Juraja Drobu ako silného kandidáta na predsedu BSK za stranu SaS nespochybňuje. Diskusie o spolupráci s inými stranami podľa neho prebiehajú. V Bratislavskom kraji by sa chcel zamerať na životné prostredie, konkrétne na záchranu Žitného ostrova. Spomenul aj zlepšenie dopravy, odstavné parkoviská či vzdelávanie.

 

Možno vás zaujme: Ak nebudú naše návrhy akceptované, pripravíme generálny štrajk, uviedol Machynatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies