Spojené štáty otestovali bojový laser, ktorý dokáže zničiť lietadlo za letu

NETKY.SK • 25 Máj 2020, 08:42 • 2 min
Spojené štáty otestovali bojový laser, ktorý dokáže zničiť lietadlo za letu

BRATISLAVA - Vojnová loď amerického námorníctva úspešne otestovala novú vysokoenergetickú zbraň, ktorá dokáže zničiť lietadlo za letu.

slovakia

left justify in out

Námorníctvo zverejnilo snímky a videá z testu, ktoré ukazujú ako bojový laser na palube lode USS Portland zneškodňuje dron. 

 

Neuviedli miesto

Kde presne sa test laserového systému odohral, námorné sily neuviedli, informovali len, že sa tak stalo v Tichom oceáne ešte 16. mája.

Silu zbrane námorníctvo neprezradilo. Podľa správy Medzinárodného inštitútu pre strategické štúdie z roku 2018 by to však podľa predpokladov mal byť 150-kilowattový laser.

 

 

Riadené energetické zbrane
Podľa veliaceho dôstojníka na USS Portland Karreyho Sandersa, testami na mori proti bezpilotným a malým lietadlám získava armáda cenné informácie o schopnostiach systému proti potenciálnym hrozbám.

 

"Vďaka tejto novej pokročilej schopnosti predefinujeme vojnu na mori," uviedol kapitán v stanovisku.

Námorníctvo tvrdí, že lasery, ktoré nazýva riadenými energetickými zbraňami, môžu byť efektívne pri obrane proti dronom alebo ozbrojeným člnom.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies