Smer tvrdí, že ak sa odsekne ruský plyn a ropa, trpieť bude iba Európa

NETKY.SK • 22 Marec 2022, 17:34 • 2 min
Smer tvrdí, že ak sa odsekne ruský plyn a ropa, trpieť bude iba Európa

BRATISLAVA - Ak sa odsekne ruský plyn a ropa, trpieť bude iba Európa. Na utorkovej tlačovej konferencii to vyhlásil predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico. Podľa neho je Slovensko odkázané na dovoz ruskej ropy.

slovakia

left justify in out

Robert Fico povedal, že vo štvrtok (24. 3.) pravdepodobne skupina členských štátov EÚ na samite EÚ opätovne predloží návrh, aby boli ako sankcie voči Ruskej federácii použité opatrenie, že Slovensko nebude odoberať tieto energie. Podľa Fica si Slovensko tak zlikviduje vlastný energetický sektor. V tejto súvislosti kritizoval premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), prezidentku SR Zuzanu Čaputovú či ministra zahraničných vecí SR Ivana Korčoka.

 

 

Zastavenie ropy a plynu si podľa Fica vyžaduje celospoločenský súhlas a ten na Slovensku neexistuje.

 

„Nevieme, čo viac máme urobiť, ako dať záväzný mandát predsedovi vlády na rokovanie, ktoré bude vo štvrtok v Bruseli," vyhlásil Fico. „Nezostáva nám nič iné, len ísť frontálne vo štvrtok ráno na zasadnutie výboru pre európske záležitosti," dodal. Tento výbor totiž pred každým samitom schvaľuje mandát pre predsedu vlády na neskoršie rokovanie na samite v Bruseli.

 

„Budeme žiadať prijatie záväzného stanoviska, aby predseda vlády Heger nemal voľné ruky, pokiaľ ide o hlásenie sa k tejto samovražednej ekonomickej sankcii," dodal Fico.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies