Sme rodina nepodporí návrh zákona o obmedzenom vstupe do prevádzok

NETKY.SK • 1 Júl 2021, 13:26 • 2 min
Sme rodina nepodporí návrh zákona o obmedzenom vstupe do prevádzok

BRATISLAVA - Hnutie Sme rodina nebude hlasovať za návrh, ktorý by podmieňoval vstup do rôznych prevádzkových priestorov či na verejné podujatia potvrdením o očkovaní proti koronavírusu, o jeho prekonaní či negatívnym testom.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Stanovisko hnutie zverejnilo na sociálnej sieti. Ako doplnilo, očkovanie proti koronavírusu musí zostať na dobrovoľnej báze a každý sa preň musí rozhodnúť slobodne.

 

 

"Na ľudí, ktorí sa dať zaočkovať nechcú, nemôžeme vyvíjať nátlak v podobe neustálej povinnosti preukazovania sa testami, ktorých vykonanie je spoplatnené alebo ich znevýhodňovať inými spôsobmi, ktoré rozdeľujú spoločnosť. Za vládny návrh zákona, ktorý by práve toto uskutočnil realitou, preto hlasovať nebudeme a budeme proti," zdôrazňuje Sme rodina.

V stredu 30. júna vláda schválila novelu zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Kabinet navrhuje parlamentu, aby predmetnú právnu úpravu prerokoval v skrátenom legislatívnom konaní.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies