Slovensko nadviaže užšiu spoluprácu so Saudskou Arábiou

NETKY.SK • 21 Február 2022, 14:18 • 2 min
Slovensko nadviaže užšiu spoluprácu so Saudskou Arábiou

BRUSEL/BRATISLAVA - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) rokoval v pondelok v Bruseli s ministrom zahraničných vecí Saudskej Arábie, princom Fajsálom bin Farhánom. Diskutovali aj o príležitostiach pre slovenské firmy.

slovakia

left justify in out

V rámci rozhovoru si diplomati vymenili názory na aktuálne otázky regionálneho vývoja na Blízkom východe. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

 

img

 

„Mojou snahou je podporiť vzťahy so Saudskou Arábiou, ktorá je významným obchodným partnerom Slovenska na Blízkom východe. Pracujeme na príprave zmlúv o dvojitom zdanení a spolupráci, ktoré zrýchlia a zefektívnia vzájomný obchod. Práve s týmto cieľom bude mať Slovensko v Rijáde svoje veľvyslanectvo, ktorého otvorenie sa intenzívne pripravuje,“ uviedol minister Korčok.

 

Prečítajte si tiež: Výborná správa pre slovenské domácnosti! Štát sa dohodol s elektrárňami

 

Podľa šéfa slovenskej diplomacie je saudskoarabská snaha o transformáciu svojej ekonomiky príležitosťou aj pre slovenské firmy. Konkrétne vymenoval projekty v oblastiach zelenej energie, dopravy, stavebníctva, ale aj nových technológií. „Slovensko zároveň ponúka výhodné investičné prostredie a prístup na európske trhy pre podniky zo Saudskej Arábie,“ zdôraznil.

 

img

 

 

Slovenský minister zároveň ocenil záujem Saudskej Arábie o prehlbovanie spolupráce s Európskou úniou v rôznych sektoroch vrátane zavedenia pravidelného dialógu o ľudských právach, spresnil komunikačný odbor MZVEZ.

 

Možno vás zaujme: Ivan Korčok: „Provokácie v Donbase sa musia okamžite skončiť!"twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies