Siedmy deň siedmej schôdze začali poslanci trojicou Figeľových návrhov

NETKY.SK • 21 Október 2010, 11:44 • 2 min
Siedmy deň siedmej schôdze začali poslanci trojicou Figeľových návrhov

Siedmy deň siedmej schôdze začali poslanci trojicou Figeľových návrhov

slovakia

left justify in out

img

Trojicou vládnych návrhov z dielne ministra dopravy, pôšt a telekomunikácií Jána Figeľa (KDH) začali dnes poslanci siedmy rokovací deň 7. schôdze Národnej rady (NR) SR.
      V druhom čítaní prerokovávajú novelu zákona o dráhach a tiež zmenu zákona o námornej plavbe. Právne normy by mal dnes zákonodarný zbor definitívne schváliť. Rovnako ako aj Figeľov návrh na vyslovenie súhlasu NR SR s Dohodou medzi vládou SR a vládou Arménskej republiky o leteckých dopravných službách.
      Po prerokovaní týchto bodov bude parlament pokračovať v prerušenej diskusii o novele vysokoškolského zákona. Poslanci Miroslav Beblavý (SDKÚ-DS), Martin Poliačik (SaS), Peter Osuský (Most-Híd) a Jana Žitňanská (KDH) ňou chcú bojovať proti plagiátorstvu a proti podvodom pri získavaní vysokoškolských titulov. Podľa právnej normy by mali byť záverečné práce od 1. mája budúceho roka zverejňované na internete.
      Na zákonodarcov čakajú napríklad tiež druhé čítania o vládnych návrhoch ministra hospodárstva a výstavby Juraja Miškova (SaS). Hovoriť by tak mali medzi inými aj o novele zákona o dotáciách na rozvoj bývania a o sociálnom bývaní. Právna norma spresňuje podmienky, za ktorých žiadatelia môžu od roku 2011 získať štátne dotácie na rozvoj bývania. Návrh konkretizuje, kto a akú maximálnu dotáciu môže dostať na tri formy podpory bývania.
      Popoludní bude zákonodarný zbor v rámci pravidelnej Hodiny otázok spovedať členov vlády.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies