Pri plánovanej nemocnici Rázsochy chcú postaviť polyfunkčný komplex

NETKY.SK • 18 Máj 2023, 14:00 • 2 min
Pri plánovanej nemocnici Rázsochy chcú postaviť polyfunkčný komplex

BRATISLAVA - V bratislavskom Lamači má vzniknúť polyfunkčný komplex Rázsochy Residence. Predpokladané investičné náklady sú približne 40 miliónov eur. Komplex by mal susediť s areálom plánovanej nemocnice Rázsochy. Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor - spoločnosť Rázsochy Residence predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

slovakia

left justify in out

Pozemok, kde sa výstavba plánuje, je ohraničený železničným koridorom Bratislava - Brno, zjazdom z mosta Valentína Matrku v pokračovaní Harmincovej, obslužnou komunikáciou Pod Zečákom a areálom plánovanej nemocnice Rázsochy a záhradkárskou kolóniou. "V rámci komplexu s prevládajúcou funkciou bývania sú navrhované i obchodné priestory, administratívne priestory, zdravotné stredisko, penzión, materská škola, parkovacia garáž, povrchové parkovisko, súvisiace inžinierske stavby a technické zariadenie budov," uviedol investor v zámere.

 

Termín začatia výstavby je predpokladaný v roku 2024 a ukončenie o tri roky. Plánovaný komplex by mal pozostávať zo siedmich nadzemných objektov so spoločným suterénom slúžiacim na parkovanie. Objekty sú v zámere riešené ako sekciové bytové domy so šiestimi či siedmimi nadzemnými podlažiami a tromi podzemnými. Jeden z objektov by mal slúžiť na gastroprevádzku, zdravotné stredisko a dve vrchné podlažia na administratívu.

 

V ďalšom polyfunkčnom dome má byť podľa zámeru prechodné ubytovanie a materská škola s dvoma triedami s kapacitou dohromady 30 detí. "Súčasťou navrhovanej činnosti budú aj sadové a parkové úpravy, ktoré vytvoria esteticky pôsobiaci a environmentálne dlhodobo udržateľný obytný a polyfunkčný priestor," podotkol investor. Celková plocha zelene by mala zaberať 33,82 percenta z celkovej rozlohy pozemku. Hlavné mesto SR Bratislava vydalo v marci tohto roka súhlasné záväzné stanovisko k investičnej činnosti. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies