Prokurátor sa odvolal v daňovej kauze A. Kisku, žiada prísnejší trest

NETKY.SK • 23 Október 2023, 15:30 • 2 min
Prokurátor sa odvolal v daňovej kauze A. Kisku, žiada prísnejší trest

BRATISLAVA - Prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) v Prešove sa odvolal proti rozsudku prvostupňového súdu v daňovej kauze bývalého slovenského prezidenta Andreja Kisku. Žiada prísnejší trest. Informoval o tom hovorca KP Prešov Marián Spišák.

slovakia

left justify in out

"Prokurátor Krajskej prokuratúry Prešov v zákonnej lehote podal odvolanie proti rozsudku Okresného súdu Poprad zo dňa 11. októbra 2023 v neprospech obžalovaných proti výroku o treste, nakoľko obžaloba nepovažuje uložený trest za primeraný a dostatočný," priblížil hovorca.

Spolu s konateľom firmy KTAG Eduardom K. čelí Kiska obžalobe z pokračovacieho zločinu daňového podvodu. Prvostupňový súd Kiskovi uložil trest odňatia slobody na dva roky s podmienečným odkladom na tri roky, peňažný trest 15.000 eur a tiež zákaz vykonávať funkciu konateľa a štatutára obchodnej spoločnosti na obdobie šiestich rokov.

Eduard K. dostal trest odňatia slobody na dva roky s dvojročným podmienečným odkladom, peňažný trest 10.000 eur a zákaz činnosti na päť rokov a osem mesiacov. Rozsudok nie je právoplatný. Okrem prokurátora avizovali podanie odvolania aj obaja obžalovaní.

Obžalobu podal prokurátor prešovskej krajskej prokuratúry v apríli 2022. Týka sa podozrenia z neoprávneného uplatnenia nároku na vrátenie nadmerného odpočtu DPH spoločnosťou KTAG v rokoch 2013 a 2014 v celkovej výške 155.184,40 eur. Kauza súvisí so zaúčtovaním nákladov spojených s propagáciou Kisku pred prezidentskými voľbami. Obaja obžalovaní vinu popreli a cítia sa byť nevinní.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Teraz / TASR Foto: Aktuality / TASR / Adriána Hudecová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies