Rezort dopravy rodinám obetí vlakového nešťastia vyplatí 50 000 eur

NETKY.SK • 2 Júl 2024, 08:42 • 2 min
Rezort dopravy rodinám obetí vlakového nešťastia vyplatí 50 000 eur

NOVÉ ZÁMKY - Tragická dopravná nehoda sa stala na chránenom železničnom priecestí na Dvorskej ceste v Nových Zámkoch vo štvrtok krátko po 17.00 h.

slovakia

left justify in out

Štát by mal vyplatiť rodinám obetí vlakového nešťastia pri Nových Zámkoch po 50 000 eur. V pondelok o tom informovalo Ministerstvo dopravy SR, podľa ktorého už rezort pripravil na stredajšie rokovanie vlády príslušný materiál.

"Je nám nesmierne ľúto toho, čo sa minulý štvrtok stalo. Aj keď predbežné výsledky vyšetrovania ukazujú, že išlo o zlyhanie jednotlivca a nie technický alebo systémový nedostatok, rozhodli sme sa, že pozostalých po tomto nešťastí odškodníme," povedal minister dopravy Jozef Ráž.

Minister už predložil tento návrh na stredajšie výjazdové rokovanie kabinetu, v ktorom sa vláda zaviaže vyplatiť najbližším rodinám finančné prostriedky v krátkom čase. Ráž sa v pondelok bol spolu s generálnym riaditeľom ŽSR Alexandrom Sakom osobne pozrieť na priecestí pri Nových Zámkoch a skontrolovať jeho funkčnosť.

"Môžem skonštatovať, že technicky je priecestie v poriadku, svetelná signalizácia aj rampy fungujú bez akýchkoľvek problémov. Na priecestí je vymenená jedna rampa, ktorá sa poškodila pri nehode," zhodnotil minister.

Tragická dopravná nehoda sa stala na chránenom železničnom priecestí na Dvorskej ceste v Nových Zámkoch vo štvrtok krátko po 17.00 h. Pri zrážke vlaku s autobusom zomrelo sedem ľudí, zranených bolo najmenej päť ľudí.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: FB/Ministerstvo dopravy SR, Foto: FB/Hasičský a záchranný zbor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies