Rusi sa musia poučiť zo sucha a začať sa poisťovať

NETKY.SK • 31 August 2010, 07:35 • 2 min
Rusi sa musia poučiť zo sucha a začať sa poisťovať

Rusi sa musia poučiť zo sucha a začať sa poisťovať

slovakia

left justify in out

img

Rusi si budú musieť zobrať ponaučenie zo sucha a požiarov, ktoré zničili veľkú časť úrod a tisícky domov, povedal dnes ruský prezident Dmitrij Medvedev. Podľa neho je poistenie, ktoré sa v Rusku ešte stále neudomácnilo, nevyhnutné.
      Na rozdiel od rozvinutých ekonomík je poistný trh v Rusku iba v začiatkoch, čo vedie k tomu, že náklady na výstavbu nových domov ponesie na pleciach štát a mnohým ruským farmárom hrozí krach.
      "Keď som sa farmárov pýtal, prečo si nepoisťujú svoj majetok, odpoveď znela, že je to drahé, alebo, že na to nevidia dôvod," povedal prezident. "Je evidentné, že by si ľudia a firmy mali poisťovať majetok tak, ako je to bežné vo svete," dodal.
      V Rusku je približne 700 poisťovacích firiem. Najväčšou je štátna poisťovňa Rosgosstrach, ktorá patrí medzi spoločnosti zaradené na privatizačný program vlády.
      Medvedev prisľúbil, že vláda zlepší fungovanie poistného trhu, čo je kľúčové, ak chce z Moskvy urobiť svetové finančné centrum. O to sa Kremeľ snaží už roky, no celý projekt zabrzdila hospodárska recesia. Podľa hlavného ekonomického poradcu Kremľa Arkadija Dvorkoviča by vláda mohla tento sektor podporiť aj prípadnými dotáciami pre ľudí, ktorí si budú ochotní svoj majetok poistiť.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies