REPORTÁŽ Peteraj, Kandráč a Čekovský pokrstili album Lucky Vondráčkovej a Netky boli pri tom!

NETKY.SK • 16 Apríl 2022, 18:00 • 2 min
REPORTÁŽ Peteraj, Kandráč a Čekovský pokrstili album Lucky Vondráčkovej a Netky boli pri tom!

Lucie Vondráčková sa zamilovala do Slovenska! Nový album Láskověty v Bratislave pokrstili jej slovenskí spolupracovníci Kamil Peteraj, Ondrej Kandráč, Marián Čekovský a Marián Brezáni. Česká diva si hneď na krste za predaj albumu odniesla platinovú platňu! Pozrite si reportáž Netiek, dozviete sa, ako sa Lucke spieva po slovensky, či má návod na večnú mladosť i to, že Ondrej Kandráč pri spoločnom klipe Honza skoro zamrzol!

slovakia

left justify in out

 

 

Lucka Vondráčová je na Slovensku ako doma. Môže za to štúdiový album Láskověty, na ktorom majú zásadný podiel slovenskí autori. Hudbu vo väčšine prípadov zložil Braňo Jančich, ktorý ho aj producentsky zastrešil. Texty napísali Miro Jurika a Marián Brezáni, dva má na konte legendárny Kamil Peteraj.

 

„Láskověty majú srdce na Slovensku. Za všetko môže Braňo Jančich, ktorý mi zložil prvú pesničku Vzkaz v láhvi. Spolupráca nás bavila, a tak sme spravili ďalšiu a ďalšiu, až vznikol celý album. Kamil Peteraj mi napísal dva prekrásne texty. Po slovensky sa mi spieva nádherne, aj keď som sa toho veľmi bála. Kamil bol so mnou v štúdiu, poprosila som ho, aby tam bol. Mala som pred tým jazykom nesmierny rešpekt. Teraz, keď ju spievam naživo, je to pre mňa jedna z najpríjemnejších skladieb,“ vyznala sa Lucka Vondráčková.

 

Prečítajte si tiež: REPORTÁŽ „Je to moje posledné operné predstavenie,“ hovorí Peter Dvorský o novom dokumente režisérky Ivety Malachovskej

 

img

 

Krstní otcovia pokrstili album parfumom, ktorý bol vytvorený špeciálne pre krásnu Luciu. Volá sa Perfect a Lucka si ho priala od detstva.

 

„Som veľmi rád, že k nášmu stretnutiu prišlo. Chémia zafungovala. Lucka je veľmi šikovné dievča, je vidno, že prešla šoubiznisom. Má obrovský jazykový talent. Sám som bol zvedavý, ako to zvládne zaspievať po slovensky, pôvodne som totiž text napísal v češtine a potom som si povedal, že nech to Lucka vyskúša po slovensky. Lucka má úžasný jazykový cit a podanie tej piesne je dokonalé. Klobúkom dolu,“ skonštatoval legendárny textár Kamil Peteraj.

 

CD Láskověty obsahuje 14 skladieb rôznych žánrov. Pieseň Honza nahrala Lucie Vondráčková spolu s Ondrejom Kandráčom a skupinou Kandráčovci. Klip s rozprávkovou tématikou nakrúcali na hrade Devín a na zámku Smolenice.

 

img

 

„Hit Lucie Džíny som kedysi v škole púšťal na diskotékach, ktoré sme si robili. Takže ja Lucku poznám a obdivujem ju. Veľmi sa teším z našej spolupráce a z toho, že Kandráčovci sú súčasťou albumu Láskověty. Že aj etnoprvok zaznel na tomto CD. A ako dlhoročný otužilec sa teším, že som nezamrzol pri nakrúcaní klipu k našej spoločnej skladbe Honza na Smolenickom zámku,“ s úsmevom pokrstil CD Ondrej Kandráč.

 

Mohlo by vás zaujímaťREPORTÁŽ 4 Tenoři chystajú prekvapenie na slovenské turné a tešia sa na bryndzové pirohy a pálenku!  

 

Dve skladby na nový album zložil Peter Fider a na dvoch ďalších má zásadný podiel raper Raego. Na CD spolupracoval aj Marián Čekovský, ktorý nahral klavír v skladbe Hvězdy a zahral si aj v klipe.

 

„Toto je naša prvá spolupráca a ja som nadšený, že sa z detskej hviezdy stala naozajstná hviezda. A transformácia je nezastaviteľná. Som milo prekvapený,“ nešetril chválou Marián Čekovský.

 

 img

 

Dôkazom toho, že album sa ľuďom páči, je platinová platňa, ktorú si Lucka prevzala priamo na krste. Luciu prišli na krst podporiť aj moderátori Michal Hudák Mirec Babják, s ktorými sa pozná už dlhé roky.

 

Nové CD môžete vyhrať na našom Facebooku alebo Instagrame
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Felecia sefredaktorka
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies