Obľúbený multižánrový festival Atmosféra predstavil program 11. ročníka

NETKY.SK • 6 Jún 2023, 10:00 • 2 min
Obľúbený multižánrový festival Atmosféra predstavil program 11. ročníka

Ak stále váhate, čo robiť prvý augustový víkend, je tu jedna správna odpoveď. Stačí zobrať rodinu alebo kamarátov a vyraziť na stredné Slovensko. Na malebnej lúke neďaleko Hontianskych Nemiec sa bude konať 11. ročník festivalu Atmosféra.

slovakia

left justify in out

Obľúbený multižánrový festival, na ktorom si to svoje nájde naozaj každý, opäť privíta viac ako 3000 návštevníkov. Tento rok je heslom festivalu spojenie Buď láska. „Chceme, aby na Atmosfére boli návštevníci tou najlepšou verziou seba, aby boli otvorení voči sebe samým a aby si aj tento rok z lúky odniesli do všedných dní nezabudnuteľné zážitky,” hovorí hlavná organizátorka Atmosféry, Gretka Pavlovová.

 

img

 

Hudobný výber postavený na dvoch princípoch

Aj tento rok je hudobný line-up primárne zložený zo slovenských a českých interpretov. Pavlovová hovorí, že hudobnú dramaturgiu festivalu už štandardne postavili na dvoch prístupoch: „Na jednej strane sú tu stálice, ktoré na Atmosféru prichádzajú pravidelne a už si ju bez nich ani nevieme predstaviť. Na strane druhej sa snažíme o prezentáciu a vytváranie (nielen) hudobných spojení, ktoré nie sú až tak bežné a návštevníci si ich v mnohých prípadoch môžu vychutnať len u nás.”

 

O netradičné hudobné zážitky, ktoré návštevníci bežne nezažijú, sa postará, napríklad, Andrej Šeban, ktorý na festivaloch štandardne nevystupuje, no na Atmosfére zahrá skladby aj z pripravovaného albumu. Ľudia sa rovnako môžu tešiť aj na spoločný koncert Martina Geišberga s hercom a hudobníkom Richardom Autnerom, ako aj na jediné tohtoročné vystúpenie Kataríny Málikovej s 25-členným ansámblom Jihočeskej filharmónie – v slovenskej premiére uvedú projekt Postalgia: Symphonic.

 

img

 

Program zameraný na dušu, zážitky, ale aj na zábavu

Posledné roky, ktoré boli skúškou pre duševné zdravie každého človeka, sa odzrkadlili aj na túžbe viac sa baviť a užívať si život. Návštevníci sa tak tento rok môžu tešiť na rôzne tancovačky a energické hudobné vystúpenia kapiel Chiki-Liki-Tu-A či Saténové ruky. Na festivale sa  predstaví aj duo Meowlau x Val, industriálno-rapový projekt Lyrika H a producenta Rentipa KKR a príjemné dni ukončia nočné tanečné párty v podaní DJs – Malalata a FVLCRVM live. Festival uzavrie v nedeľu predpoludním kapela, ktorá je pevnou súčasťou Atmosféry - Para. Pod majestátnym dubom odohrajú špeciálny komorný koncert.

 

“Nezabudli sme ani na to, čo robí Atmosféru Atmosférou - hlboké hudobné zážitky a prežívanie. O tie sa postarajú, napríklad, speváčka Zea alebo Dennyiah, ale aj ženské vokálne zoskupenie Neha!, Tamara Kramar a spomínaný Andrej Šeban,” dopĺňa Grétka. Kompletný program si môžete pozrieť tu

 

img

 

Na čo sa najviac teší Gretka Pavlovová?

Hovorí, že vybrať menovite pár interpretov je náročné, no určite si nenechá ujsť vystúpenie Himalayan Dalai Lama a ich inštrumentálnu elektronickú až ambientnú hudbu, teší sa na nový album českej kapely Zrní naživo, na projekt Postalgia: Symphonic, ako aj na spoločné vystúpenie Martina Geišberga s Richardom Autnerom. Taktiež i na pripravované tancovačky, o ktorých bude festival informovať ďalej na svojich sociálnych sieťach.

 

A prečo by si návštevníci mali tento rok kúpiť vstupenku na Atmosféru?

Dôvod je poetický. “Každý rok sa návštevníkom na lúke snažíme vytvoriť mikrosvet, prostredie, kde môžu zažiť šťastie. Atmosféra nie je len o hudobnom programe, je kombináciou mnohých faktorov. A je na každom človeku, do akej miery využije to, čo sme preňho pripravili. Preto je asi len jeden dôvod: na Atmosfére zažijú vždy zážitky nad rámec všednosti,” uzatvára Gretka Pavlovová.

 

Festival Atmosféra 2022 (aftermovie):

 

 

 

Jedenásty ročník festivalu Atmosféra sa bude konať na lúke v objatí vinohradov neďaleko Hontianskych Nemiec od 4. do 6. augusta 2023. Vstupenky sú v dispozícii prostredníctvom siete TooToot. Aktuálne informácie o Atmosfére sa dozviete na webovej stránke a na sociálnych sieťach.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies