Národný ústav detských chorôb ponúkol pomoc detskej nemocnici v Kyjeve

NETKY.SK • 9 Júl 2024, 09:17 • 2 min
Národný ústav detských chorôb ponúkol pomoc detskej nemocnici v Kyjeve

BRATISLAVA - Prednostka Kliniky detskej hematológie a onkológie NÚDCH Alexandra Kolenová deklarovala, že v prípade potreby sú na príjem pacientov pripravení.

slovakia

left justify in out

Národný ústav detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave ponúkol detskej nemocnici v ukrajinskom Kyjeve po pondelkovom útoku pomoc s umiestnením ťažko chorých detí. Informovala o tom manažérka pre PR a komunikáciu NÚDCH Zuzana Čižmáriková.

"Vhodné prostredie pre detského pacienta a pocit rodiča, že jeho dieťa je na bezpečnom mieste, kde nájde potrebnú pomoc a starostlivosť musí byť pre nás prvoradá. Naším cieľom je poskytnúť okamžitú podporu tým najzraniteľnejším, deťom, ktoré sa ocitli v mimoriadne ťažkej situácii a ak bude treba, vedia sa kolegovia na nás obrátiť aj v prípade iných diagnóz," poznamenal riaditeľ nemocnice Peter Bartoň.

Prednostka Kliniky detskej hematológie a onkológie NÚDCH Alexandra Kolenová deklarovala, že v prípade potreby sú na príjem pacientov pripravení. 

"Citlivo vnímame situáciu, ktorá nastala. Už v roku 2022 sme prijali na našu kliniku pacientov aj s ich maminami. Vtedy bolo dôležité, aby sme v nim mohli umocniť pocit, že sú v bezpečí a že im poskytneme tú najlepšiu dostupnú liečbu a starostlivosť. Rovnako je to aj dnes," dodala.

Ruské sily uskutočnili v pondelok rozsiahle raketové útoky na rôzne ukrajinské mestá vrátane metropoly Kyjev, kde bola zasiahnutá aj detská nemocnica. Úrady hlásili z rôznych častí krajiny najmenej 20 obetí na životoch.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Národný ústav detských chorôb, Foto: trend.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies