Na strednom Slovensku dnes možno očakávať silný vietor na horách

NETKY.SK • 22 December 2023, 09:15 • 2 min
Na strednom Slovensku dnes možno očakávať silný vietor na horách

BRATISLAVA - V niektorých okresoch na strednom Slovensku možno v piatok očakávať vietor na horách. Pozor si treba dávať aj na snehové jazyky a záveje. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe a vydal pre tieto javy výstrahy druhého a prvého stupňa.

slovakia

left justify in out

SHMÚ upozorňuje, že s vetrom na horách treba rátať v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad a Tvrdošín. Jeho rýchlosť môže dosahovať 135 až 160 kilometrov za hodinu. Vydaná tam bola výstraha druhého stupňa. V okresoch Námestovo, Dolný Kubín, Žilina, Martin a Turčianske Teplice bola pred vetrom vydaná výstraha prvého stupňa.


So snehovými jazykmi a závejmi treba podľa meteorológov rátať v okresoch Banskobystrického, Trenčianskeho, Žilinského a Prešovského kraja. Vydaná bola výstraha prvého stupňa.

SHMÚ tiež varuje, že s vetrom treba rátať v okresoch Poprad, Nitra, Levice, Nové Zámky a Komárno. Rýchlosť vetra môže dosahovať 110 až 135 kilometrov za hodinu. Pred vetrom bola vydaná výstraha prvého stupňa.

Hydrológovia vydali výstrahu tretieho stupňa pred povodňami v okresoch Levice-západ a Levice-východ. Výstrahu druhého stupňa pred povodňami vydali v okresoch Michalovce, Turčianske Teplice, Prievidza, Partizánske, Topoľčany a Zlaté Moravce. Pre okresy Trebišov bez Roňavy, Poltár, Lučenec, Veľký Krtíš, Zvolen, Krupina, Žiar nad Hronom, Žarnovica a Bánovce nad Bebravou platí pred povodňami výstraha prvého stupňa.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: SHMÚ, Foto: Topky / Unsplash (ilustračná foto)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies