Na integrácii a starostlivosti o utečencov sa naďalej podieľa aj Slovenská humanitná rada

NETKY.SK • 10 Apríl 2024, 14:30 • 2 min
Na integrácii a starostlivosti o utečencov sa naďalej podieľa aj Slovenská humanitná rada

BRATISLAVA - Ministerstvo vnútra ako riadiaci orgán pre program Fondu pre azyl, migráciu a integráciu (AMIF) uzavrelo so Slovenskou humanitnou radou tri zmluvy o nenávratnom finančnom príspevku na zabezpečenie starostlivosti pre žiadateľov o azyl a pomoci pri integrácii osôb s udelenou medzinárodnou ochranou.

slovakia

left justify in out

Ide o projekty  E.S.O., DETENT Rifugio II. spolufinancované z fondov pre oblasť vnútorných záležitostí.

„Do výziev s názvami „Služby pre cieľovú skupinu“, „Služby pre cieľovú skupinu v azylových zariadeniach“ a „Integrácia osôb s udelenou medzinárodnou ochranou“ vyhlásených v októbri minulého roka sa zapojila Slovenská humanitná rada, ktorá sa po odbornom hodnotení stala aj prijímateľom všetkých troch aktuálnych projektov. Tieto služby poskytovala Slovenská humanitná rada aj v predchádzajúcom programovom období 2014-2020,“ spresnila generálna riaditeľka sekcie európskych programov MV SR Erna Dohnáliková.

Projekt E.S.O. je primárne zameraný na zabezpečenie komplexnej starostlivosti a doplnkovej pomoci pre žiadateľov o azyl. Aktivity projektu sa budú sústreďovať na všetky osoby v zariadeniach Migračného úradu MV SR, ako aj na maloletých žiadateľov o azyl bez sprievodu umiestnených v Centre pre deti a rodiny v Medzilaborciach. Projekt  s alokáciou 1,6 mil. eur potrvá  33 mesiacov /od apríla 2024 do decembra 2026/.

Projekt DETENT s celkovou alokáciou 975-tisíc eur  je orientovaný na zabezpečenie dôstojných životných podmienok osôb umiestnených v špecializovaných zariadeniach Úradu hraničnej a cudzineckej polície P PZ, konkrétne príslušníkov tretích  krajín v  útvaroch policajného zaistenia pre cudzincov v Medveďove a Sečovciach.  Potrvá 35 mesiacov / od apríla 2024 do februára 2027/.
 
Projekt Rifugio II. s prostriedkami alokovanými vo výške 1550 000 eur sa aktívne zapája do siete poskytovateľov sociálnych služieb v oblasti integrácie osôb s udelenou medzinárodnou ochranou. Ponúka odbornú pomoc pri sociálnej, zdravotnej, právnej, ekonomickej či kultúrnej integrácii, v neposlednom rade aj pri integrácii na trhu práceškolskej integrácii. Potrvá 33 mesiacov /od apríla 2024 do decembra 2026/.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Tlačový odbor MV SR, Foto: UNIS (ilustračná foto)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies