Na hraniciach medzi Poľskom a Ukrajinou čakajú tisíce ľudí, chcú sa dostať domov pred ich zatvorením

NETKY.SK • 28 Marec 2020, 08:46 • 2 min
Na hraniciach medzi Poľskom a Ukrajinou čakajú tisíce ľudí, chcú sa dostať domov pred ich zatvorením

BRATISLAVA - Na hraniciach medzi Poľskom a Ukrajinou stoja v piatok večer tisíce Ukrajincov, ktorí sa chcú stihnúť vrátiť na Ukrajinu do polnoci, kedy krajina zatvára hranice a nebude cez ne púšťať dnu už ani svojich občanov.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Zatvorenie hraníc

Ako informujú poľské médiá, na hraničnom priechode medzi poľským mestom Korczowa a ukrajinským Krakovcom je stále okolo tritisíc ľudí. Vo štvrtok sa na Ukrajinu z Poľska vrátilo podľa údajov poľských pohraničníkov zhruba štyritisíc Ukrajincov.

O zatvorení hraníc informoval vo štvrtok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Starostlivosť o ukrajinských občanov v zahraničí podľa neho odteraz prevezmú ukrajinské veľvyslanectvá a konzuláty v daných krajinách. "Už nemáme čas čakať. Museli sme sa zložito rozhodovať medzi občanmi, ktorí sú stále v zahraničí, a bezpečnosťou 40 miliónov občanov, ktorí sú v krajine," oznámil vo štvrtok Zelenskyj.


img


Na Ukrajine doteraz na ochorenie COVID-19 zomrelo päť ľudí, prítomnosť koronavírusu ukázali testy u 218 osôb.

 

Počet nakazených koronavírusom vo svete
Na celom svete sa koronavírusom nakazilo už 585-tisíc ľudí a takmer 27-tisíc osôb ochoreniu podľahlo. Najviac obetí, 9 134, si koronavírus vyžiadal v Taliansku, kde je zároveň alarmujúco vysoký, vyše 10-percentný, podiel mŕtvych v porovnaní s celkovým počtom osôb, u ktorých sa potvrdila nákaza.

V počte mŕtvych za Talianskom nasleduje Španielsko so 4 934, Čína s 3 292, Irán s 2 378, Francúzsko s 1 995, Spojené štáty s 1 536 a Veľká Británia s 578 obeťami.

Rakúsko hlási už 58 obetí a 7 557 nakazených, Poľsko šestnásť obetí a 1 389 nakazených a Maďarsko desať obetí a 300 nakazených. V Českej republike zaznamenali už deväť obetí a nákaza sa potvrdila u 2 227 ľudí, Ukrajina hlási päť obetí a 218 nakazených a na Slovensku bolo doteraz 269 pozitívnych testov.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies