Makó a Arpáš sa pohádali v súdnej sieni!

NETKY.SK • 13 Jún 2022, 14:18 • 2 min
Makó a Arpáš sa pohádali v súdnej sieni!

BANSKÁ BYSTRICA - Konfrontáciou obžalovaného exšéfa kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Ľubomíra Arpáša so svedkom, bývalým riaditeľom Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítom Makóom, pokračovalo v pondelok hlavné pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica.

slovakia

left justify in out

Arpáš čelí obžalobe z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu vydierania, legalizácie príjmu z trestnej činnosti a zločinu podplácania. Tvrdí, že je nevinný, nič nespáchal a skutky sa nestali. Obvinili ho v rámci policajnej akcie Babylon.

 

img

Ľubomír Arpáš

 

Obaja sa v pondelok v súdnej sieni slovne pochytili. Makó totiž hovorí, že obžalovaný mu údajne núkal 200 000 alebo 300 000 eur, ktoré vnímal ako všimné za to, že vybaví isté záležitosti daňového charakteru. Záznam z toho neurobil a neoznámil to ani ďalším orgánom.

 

„Ste notorický klamár, prečo tak flagrantne klamete? Nechápem prečo,“ reagoval počas konfrontácie Arpáš. Aj po konfrontácii zostali rozpory medzi mojím klientom a svedkom a sú ešte rozsiahlejšie, a to jednak, čo do miesta stretnutia aj obsahu. Dokonca dnes sa zistilo, že boli až tri, hoci pôvodne sa hovorilo o dvoch stretnutiach. Sú hrubé rozpory v skutkovom deji. Navyše, dozvedel som sa kľúčovú informáciu, že svedok nehovorí pravdu, ale nemám ešte súhlas od klienta o tom hovoriť,“ reagoval obhajca Ondrej Urban.

 

img

Ľudovít Makó

 

Obhajoba má viaceré návrhy na doplnenie dokazovania, zatiaľ ešte nemá odpoveď, či ich súd vykoná.

 

Podľa obžaloby mal Arpáš spoločne s ďalšími dvomi mužmi vydierať majiteľa spoločnosti Podtatranská hydina Pavla Konkoľa, ktorý bol obvinený v inej daňovej trestnej činnosti. Od podnikateľa mali obžalovaní žiadať úplatky výmenou za to, že polícia nebude vyšetrovať podozrenia v jeho firmách.

 

Poškodená strana si v rámci konania uplatňuje náhradu škody voči obžalovaným vo výške 1 750 000 eur.

 

Prečítajte si tiež: Najvyšší súd rozhodol! Finančníka Martina Kvietika prepustia

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies