MOSR: Na Slovensku sa koná kurz pre odborníkov na chemické zbrane

NETKY.SK • 12 November 2018, 15:15 • 2 min
MOSR: Na Slovensku sa koná kurz pre odborníkov na chemické zbrane

BRATISLAVA - Dvanásť chemikov z 11 členských krajín Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) sa zúčastní odborného kurzu na Slovensku.

slovakia

left justify in out

Jeho cieľom má byť zdokonalenie metodiky a psychickej odolnosti účastníkov pri práci s reálnymi ostrými toxickými chemickými látkami (TCHL), informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková.

 

„V našom testovacom zariadení v Zemianskych Kostoľanoch majú možnosť pracovať s ostrými chemickými látkami, čo im poskytuje na tento výcvik naozaj jedinečné podmienky,“ uviedol v súvislosti s kurzom minister obrany SR Peter Gajdoš (SNS).

 

Doplnil, že ide už o tretie cvičenie tohto druhu v roku 2018. Rezort obrany podľa jeho slov zabezpečuje obdobné technické zázemie pre výcvik expertov OPCW pravidelne.

 

Kurz laboratórnych expertov sa koná až do 22. novembra v priestoroch Výcvikového a testovacieho centra Radiačnej chemickej a biologickej ochrany (RCHBO) Zemianske Kostoľany. Hovorkyňa MO ozrejmila, že celkovo ide už o 27. výcvik špecialistov z OPCW v priestoroch tohto centra.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies