Biden nominuje diplomata Gautama Ranu na post veľvyslanca na Slovensku

NETKY.SK • 26 Máj 2022, 07:29 • 2 min
Biden nominuje diplomata Gautama Ranu na post veľvyslanca na Slovensku

WASHINGTON – Americký prezident Joe Biden nominuje na post mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca na Slovensku amerického diplomata indického pôvodu Gautama A. Ranu.

slovakia

left justify in out

Biely dom v stredajšom vyhlásení oznámil prezidentov zámer poslať Ranovu nomináciu na ďalšiu ratifikáciu. Rana je v súčasnosti námestníkom vedúceho misie na veľvyslanectve USA v Alžírsku. Predtým pôsobil v rovnakej funkcii na americkej ambasáde v slovinskom hlavnom meste Ľubľana. O jeho nominácii na post veľvyslanca v Slovenskej republike informoval aj indický ekonomický server Business Standard.

 

 

Gautam Rana bol okrem toho aj riaditeľom pre Afganistan a Pakistan v tíme Národnej bezpečnostnej rady a zástupcom ministerského radcu pre politické záležitosti na veľvyslanectve USA v indickom Naí Dillí. Okrem angličtiny hovorí hindsky, španielsky a gudžarátsky. Pôsobil aj ako osobitný asistent námestníka ministra zahraničných vecí a pôsobil v Iraku, Pakistane, Afganistane a v Spojených arabských emirátoch, uvádza sa vo vyhlásení Bieleho domu.

 

Možno vás zaujme: Ukrajina chce zrušiť bezvízové cestovanie pre ruských občanovtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies