Nigéria po siedmich mesiacoch ukončila blokovanie Twitteru

NETKY.SK • 13 Január 2022, 08:11 • 2 min
Nigéria po siedmich mesiacoch ukončila blokovanie Twitteru

ABUJA – Nigérijská vláda v stredu oznámila, že po siedmich mesiacoch ukončila blokovanie prístupu na sociálnu sieť Twitter. V tejto najľudnatejšej africkej krajine zablokovali prístup na Twitter vlani v júni po tom, ako táto platforma vymazala príspevok nigérijského prezidenta Muhammadua Buhariho, píše agentúra AFP.

slovakia

left justify in out

Nigérijská vláda a Twitter sa dohodli na podmienkach, na základe ktorých bude môcť táto mikroblogovacia sieť opäť poskytovať v krajine svoje služby. Spoločnosť Twitter na túto správu nigérijských úradov bezprostredne nereagovala, píše agentúra AFP. Twitter vlani v júni vymazal príspevok, v ktorom sa nigérijský prezident vyhrážal miestnej povstaleckej skupine, ktorú vláda obviňovala z útokov na políciu a vládne budovy.

 

img

 

Sociálna sieť to zdôvodnila tým, že Buhari svojimi vyhrážkami porušil užívateľské podmienky Twitteru. Nigérijská vláda naopak obvinila Twitter z ignorovania vyhrážok miestneho separatistického vodcu, ktoré adresoval nigérijskej vláde. Rozhodnutie o zablokovaní Twitteru, ktoré podľa kritikov obmedzilo slobodu prejavu v Nigérii, odsúdili viaceré ľudskoprávne organizácie,  Spojené štáty a Európska únia.

 

Možno vás zaujme: Prebieha vyšetrovanie nákladného vlaku, ktorý prešiel z Košíc do Maďarska bez rušňovodičatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies