Minister Lipšic podpísal v Chorvátsku dohodu o policajnej spolupráci

NETKY.SK • 18 November 2010, 08:34 • 2 min
Minister Lipšic podpísal v Chorvátsku dohodu o policajnej spolupráci

Minister Lipšic podpísal v Chorvátsku dohodu o policajnej spolupráci

slovakia

left justify in out

img

Ministri vnútra Slovenska a Chorvátska, Daniel Lipšic a Tomislav Karamarko, podpísali dnes v Záhrebe bilaterálnu dohodu o policajnej spolupráci oboch krajín. Informovala o tom chorvátska tlačová agentúra HINA.
      Počas slávnostného podpisu dohody Karamarko zdôraznil, že slovenská a chorvátska polícia spolupracujú vynikajúco už mnohé roky a dohoda je iba "potvrdením týchto excelentných vzťahov".
      Jednou z foriem spolupráce je asistencia slovenských policajtov na chorvátskom pobreží počas turistickej sezóny, pripomenul.
      Ministri si tiež vymenili skúsenosti z boja proti korupcii a hovorili aj o snahe Chorvátska o členstvo v Európskej únii.
      Slovensko si želá, aby sa Chorvátsko stalo členom EÚ len čo splní kritériá, povedal Lipšic. Dodal - ako citovala jeho slová tlačová agentúra HINA -, že je nespravodlivé Chorvátsku stanovovať dodatočné podmienky, ktoré nemuseli spĺňať predchádzajúce kandidátske krajiny.
      Pre Európsku úniu je boj s organizovaným zločinom a korupciou prioritný a Slovensko oceňuje, čo v tejto oblasti dosiahlo Chorvátsko, uzavrel Lipšic.

Zdroj: TASR



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies