Mimoriadnu situáciu pre výskyt medveďa odvolali v 6 okresoch

NETKY.SK • 4 Júl 2024, 16:32 • 2 min
Mimoriadnu situáciu pre výskyt medveďa odvolali v 6 okresoch

ŽILINA - Mimoriadna situácia na území Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) platila pre okresy Kysucké Nové Mesto, Martin, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš a Žilina.

slovakia

left justify in out

 V šiestich okresoch Žilinského samosprávneho kraja odvolali mimoriadnu situáciu pre výskyt synantropných medveďov. Vyplýva to z rozhodnutia, ktoré 1. júla podpísala prednostka Okresného úradu v Žiline Emília Pavlusíková.

Mimoriadna situácia na území ŽSK platila pre okresy Kysucké Nové Mesto, Martin, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš a Žilina. Odvolaná bola s účinnosťou od 1. júla o 8.00 h.

Dôvodom odvolania mimoriadnej situácie boli legislatívne zmeny zákona o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov. "Ďalšia činnosť na území Žilinského kraja bude vykonávaná podľa riadiacich aktov a usmernení prednostov okresných úradov Žilinského kraja," uvádza sa v rozhodnutí o odvolaní mimoriadnej situácie.

Zasadnutie zastupiteľstva ŽSK z 1.7. si môžete pozrieť tu:twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Žilinský samosprávny kraj, Foto: gearcheckers.com
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies