Kvôli odchýlke v čipe požiadalo o výmenu pasu zatiaľ vyše 2000 ľudí

NETKY.SK • 20 Máj 2023, 20:00 • 2 min
Kvôli odchýlke v čipe požiadalo o výmenu pasu zatiaľ vyše 2000 ľudí

BRATISLAVA - O výmenu cestovného pasu pre odchýlku v čipe požiadalo zatiaľ vyše 2000 ľudí. Polícia totiž evidovala problémy s načítaním viacerých cestovných pasov na niektorých letiskách.

slovakia

left justify in out

O výmenu cestovného pasu pre odchýlku v čipe požiadalo zatiaľ vyše 2000 ľudí. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

 

To, či má pas problémový čip, si možno overiť v elektronickej databáze na webe Ministerstve vnútra SR. "O bezplatnú výmenu môžu občania požiadať kedykoľvek počas platnosti vydaného cestovného pasu vyrobeného s odchýlkou. Cestovné pasy s odchýlkou zápisu v čipe vydané medzi 11. novembrom 2022 a 30. januárom 2023 sú však aj naďalej platné a umožňujú prekračovanie hraníc," pripomenula Bárdyová.

 

Polícia informovala o problémoch s načítaním viacerých cestovných pasov na niektorých letiskách začiatkom apríla. Identifikovala približne 30.000 pasov s odchýlkou v čipe, ktorá spôsobuje, že niektoré automatizované hraničné prechodové terminály ich nedokázali načítať. Cestujúcich tak museli kontrolovať fyzicky.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies