Medvedica napadla a zranila lesného pracovníka blízko Dolnej Bezovej

NETKY.SK • 23 Jún 2023, 17:00 • 2 min
Medvedica napadla a zranila lesného pracovníka blízko Dolnej Bezovej

LUČENEC - Medvedica napadla a zranila lesného pracovníka, ktorý sa pohyboval v lesnom obvode Dolná Bzová v Lučeneckom okrese.

slovakia

left justify in out

Medvedica napadla a zranila lesného pracovníka, ktorý sa pohyboval v lesnom obvode Dolná Bzová v Lučeneckom okrese. TASR o tom v piatok informovala vedúca odboru komunikácie Lesov SR Daša Makanová.

 

Ako ďalej uviedla, udalosť sa stala vo štvrtok (22. 6.) dopoludnia. Podľa predbežných informácií Lesov SR útoku nezabránil ani pracovný hluk lesnej techniky. "To oprávnene vyvoláva obavu, že vplyvom prísnej ochrany dochádza aj pri tomto druhu veľkej šelmy ku zmenám v správaní a strate plachosti," dodala. Makanová zdôrazňuje, že počet stretnutí medveďov so zamestnancami v lesnom hospodárstve a s verejnosťou narastá. "Je len otázkou času, kedy môže dôjsť k fatálnym následkom na živote človeka po útoku medveďa hnedého," podotkla. Podľa jej slov početnosť tohto zvieraťa bez pravidiel v oblasti odborného manažmentu tejto šelmy môže spôsobiť dopady v sociálno-ekonomickej oblasti.

 

Štátna ochrany prírody (ŠOP) SR vo svojom stanovisku pre TASR uvádza, že vo štvrtok (22. 6.) popoludní dostal Zásahový tím pre medveďa hnedého hlásenie od Okresného úradu Lučenec o napadnutí lesného robotníka medveďom. "Útok sa stal v asi 60-ročnom smrekovo-smrekovcovom poraste s prímesou buka," podotýka. Zdôrazňuje, že v súčasnosti je obhliadka lokality. Zúčastňujú sa jej zamestnanec Lesov SR, poľovný hospodár, členovia zásahového tímu a zoológ riaditeľstva ŠOP SR. "Jej cieľom je zistenie príčiny útoku a sociálneho statusu jedinca medveďa hnedého," uzavreli ochranári.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies