Má Vladimir Putin zdravotné problémy?

NETKY.SK • 1 Marec 2022, 10:26 • 2 min
Má Vladimir Putin zdravotné problémy?

BRATISLAVA - Rozhodnutia ruského prezidenta súvisiace s inváziou na Ukrajinu spustili nielen vlnu kritiky, ale aj otázok, či je v poriadku po zdravotnej stránke.

slovakia

left justify in out

Už niekoľko rokov sa špekuluje, že politika trápia rakovina a Parkinsonova choroba. V spojitosti s pandémiou sa začali objavovať správy, že Putina postihla takzvaná mozgová hmla sprevádzajúca ochorenie COVID-19. Zatiaľ však nie je známe, či zaočkovaný prezident toto ochorenie prekonal. Isté je, že sa pred koronavírusom chráni, čo demonštruje aj rokovaniami za stolmi, ktoré sú dlhé niekoľko metrov. 

 

img

 

Neuropsychológ Ian Robertson z Trinity College Dublin vyhlásill, že úlohu v jeho správaní môže zohrávať aj syndróm hubris, teda akési chorobné opojenie vlastnou mocou. Vysvetlil, že u Putina sa spája jeho osobná a politická cesta. „Keď sa syndróm hubris raz presadí v mozgu, osobná a národná cesta sa stanú jednou,“ povedal. 

 

Navyše, zmeny v prednom mozgovom laloku môžu zapríčiniť, že človek nemá prirodzenú schopnosť zvážiť riziko svojho správania. 

 

Prečítajte si tiež: Majiteľ FC Chelsea Roman Abramovič chce ukončiť vojnu na Ukrajine. S Putinom má dobrý vzťah

 

Kremeľ v roku 2014 vyvrátil správu, ktorú zverejnil The New York Post s odovolaním sa na blízky zdroj z okolia prezidenta. Uviedli v nej, že politik trpí rakovinou pankreasu. Hovorca prezidenta Dmitrij Peskov vyhlásill, že to nie je pravda a všetko je v poriadku. 

 

Ruského lídra údajne liečil lekár z Nemecka a skúsil mu podať aj steroidové injekcie, čo malo súvisieť aj so zmenou jeho zovňajšku. 

 

img

 

Rovnako sa objavili správy, podľa ktorých Putin trpí Parkinsonovou chorobou, o čom má svedčiť jeho chôdza a zreteľne zredukovaný švih pravej ruky v porovnaní s ľavou. 

 

Žiadne oficiálne potvrdenie o možných zdravotných problémoch Putina však Moskva nezverejnila. 

 

Možno vás zaujme: Putin reaguje na zahraničné sankcie. Podpísal dekrét o špeciálnych ekonomických opatreniach
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies